Tulemas on korralik medalisaak (7)

PINGELANGUS: SÜG-i direktor Viljar Aro rõõmustab oma kasvandike hea tulemuse üle. Temaga naeravad kaasa abituriendid Hanna Tuus, Maria Aarnis ja Adeliina Saar. Foto: Tambet Allik

PINGELANGUS: SÜG-i direktor Viljar Aro rõõmustab oma kasvandike hea tulemuse üle. Temaga naeravad kaasa abituriendid Hanna Tuus, Maria Aarnis ja Adeliina Saar. Foto: Tambet Allik

Tänavu peaks Saare maakonna koolides medaliga lõpetama 19 õpilast, neist 11 kuld- ja 8 hõbemedaliga.

Kuldmedaleid jagub seekord kolme kooli: Saaremaa ühisgümnaasiumi 7, Orissaare gümnaasiumi 2 ja Kuressaare gümnaasiumi 2. Hõbemedalile pürib lisaks SÜG-i kolmele õpilasele ja Kuressaare gümnaasiumi neljale üks õpilane Leisi keskkoolist.

SÜG-i õppealajuhataja Marek Schapel nentis, et nende koolis oli selline suurem medalisaak viimati 2007/08. õppeaastal, siis oli medaleid kokku 13: viis kulda ja kaheksa hõbedat. Aasta enne seda oli viis kuld- ja viis hõbemedalit, veel aasta varem 7 kulda ja 16 hõbedat. See on olnud ka kooli suurim medalisaak.

Kuldmedalile pürgiv Hanna Tuus ütles, et tema endale õpingute ajal medalit konkreetseks eesmärgiks ei seadnud, on lihtsalt nii läinud. “Mäletan, et 4. klassis ütles toonane klassijuhataja, et sina saad kindlasti kulla,” meenutas ta muiates.
Ka Maria Aarnis SÜG-ist kinnitas, et talle tuli medal pigem loomulikult, mitte et ta oleks selle nimel nii väga pingutanud.

KG õppealajuhataja Maidu Varik nentis, et praeguse seisuga, kui kõik läheb nii nagu plaanitud – 2 kulda ja 4 hõbedat –, on tänavune tulemus KG jaoks keskmine. “Ütleme nii, et see on proportsioonis üldise lõpetajate arvuga,” rääkis ta.

OG õppealajuhataja Hilde Kurg ütles, et tänavune medalisaak on nende kooli väikese õpilaste arvu juures väga hea tulemus ja arvestatav protsent. “Eriti hea meel on medali kuldse sära üle, sest viimastel aastatel oleme enamasti välja andnud hõbedast värvi medaleid.”

Paremate koolilõpetajate vastuvõtuvõtule president Toomas Henrik Ilvese juurde lähevad Saare maakonnast Maria Aarnis, Kai Ellik, Õnnela Luhila, Maria Toomsalu, Hanna Tuus, Eva Maria Veitmaa, Agnes Äkke, Kairi Ansper, Meelika Seppel ning Aleksander ja Johannes Muru.


 

Ainsad kullapoisid on kaksikud

Hilde Kure sõnul on tänavuste medalisaajate, kaksikutest vendade Aleksander ja Johannes Muru nii heade õpitulemuste taga kindlasti nii vanemate eeskuju ja toetus kui ka sisemine motivatsioon ja järjepidevus.

“Mõlemad, nii Aleksander kui ka Johannes, on tublid noormehed, kes on kogu gümnaasiumiaja õppinud väga sihikindlalt ja eesmärgistatult,” kinnitas õppealajuhataja. “Ainult üks mure on meil nendega olnud: vahel võis juhtuda, et Johannes sai Aleksandri kiituse endale ja vastupidi, sest noormehed ei käinud koolis, nimesildid rinnas,” muigas Kurg.

Johannes Muru ütles, et tema arvates raske pole olnud. “Kui korralikult õppida, siis tulevadki head tulemused,” lausus ta. Küsimusele, miks nende eelistus oli Orissaare gümnaasium, vastas ta, et logistiliselt sobis see neile paremini ja nad ei näinud ka põhjust, miks pidanuks näiteks Kuressaare kooli minema.

Johannes läheb suvel sõjaväkke, vend Aleksander aga Tartu ülikooli õigusteadust õppima.

Ivika Laanet, Tõnu Veldre

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 970 korda, sh täna 1)