Amfetamiiniäri viis noored kohtukulli ette (4)

Eile toimus Kuressaare kohtumajas kokkuleppemenetluses istung kuue noore inimese üle, keda süüdistati narkootilise aine suures koguses käitlemises.

Eelmise aasta lõpus vahendas Risto Tamm Keilas Gerli Pajule, Erle Roosipuule ja Kadri Saarele 20 grammi amfetamiini, mille nood toimetasid Kaarma valda ja andsid omakorda edasi Tanel Lipule ja Martin Meeritsale.

Narkootilise aine puhul loetakse suureks kogust, millest tekib joove kümnel inimesel. Keskmiselt piisab inimesele joobeks 0,13 grammist amfetamiinist. Saaremaal segati aga toodud 20 grammi veel mingi teise ainega, nii et lõplik kogus läks veel suuremaks.

Prokurör nõudis Erle Roosipuule liitkaristuseks kolme aasta ja kuue kuu pikkust vangistust, millest arvestatakse maha üks vahi all oldud päev. Seega jääks tema lõplikuks karistuseks kolm aastat viis kuud ja 29 päeva, mida ei pöörata täitmisele, kui ta ei pane nelja aasta jooksul toime uut kuritegu.

Kadri Saart ootab ees liitkaristusena kolm aastat viis kuud ja 28 päeva vangistust samuti nelja-aastase katseajaga. Gerli Paju samaväärsest liitkaristusest arvatakse maha kaks vahi all viibitud päeva.

Tanel Lippu ootab kolm aastat vangistust, nelja-aastase katseajaga ja Martin Meeritsat kolm aastat vangistust kolmeaastase katseajaga. Meerits kui alaealine pandi Viru vangla kriminaalhooldaja järelevalve alla ning katseajal ei tohi ta tarvitada alkoholi ega omada ja tarvitada narkootikume.

Kõige kergemalt pääses üksiküritaja Risto Tamm, kelle karistuseks tuleks üks aasta vangistust kaheaastase katseajaga.

Kõik noored peavad esimese astme kuriteo eest maksma 975 eurot sunniraha. Võrdsetes osades tuleb maksta ka ekspertiisitasu 42 eurot ühe isiku kohta. Seega tuleb enamikul neist aasta jooksul riigituludesse kanda 1017 eurot. Martin Meeritsal tuleb aga lisaks maksta 192 eurot riikliku kaitsja tasu.

Otsuse kuulutab kohus välja esmaspäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 201 korda, sh täna 1)