Round Table’i saarlaste klubi võõrustab külalisi üle ilma

Juba täna algab Saaremaal rahvusvahelise Round Table Estonia Saaremaa klubi (RT14) euromeeting ehk üleeuroopaline kokkusaamine, mis vältab eeloleva esmaspäevani.

Saaremaa klubi sekretär Joonas Rõõm ütles, et selline suuremat sorti kohtumine toimub igal aastal erinevas riigis ja alati tulevad sinna külalised üle Euroopa. “See on n-ö numbriklubide kokkusaamine. Kui meie oleme 14. klubi Eestis, siis tulevad meile külla üle Euroopa samuti 14. klubid,” selgitas Rõõm. Külalisi on tulemas Inglismaalt, Rootsist, Soomest, Saksamaalt, Austriast ja Hollandist. Kokku saabub Saaremaale umbes 50 inimest.

Kuressaares tehakse külalistele linna tutvustav ringkäik, samuti toimub pidulik galaõhtu. Rõõmu sõnul on tegemist klubi traditsiooniga. Eelmisel aastal toimus see näiteks Soomes ja aasta enne seda Saksamaal.

Round Table on noori mehi, vanuses 18–40, ühendav rahvusvaheline liikumine, mille ajalugu sai alguse 1927. aastal Inglismaalt. Tänaseks tegutseb Round Table 57 riigis ja liikmeid on sel üle 34 000.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 164 korda, sh täna 1)