O.T.T. tuli kesklinna (1)

KAUPLEVAD OMAVAHEL: Mahetootja Urve Lillimägi kasutas juhust ja soetas Tõlluste mesinikult Aivar Raudmetsalt purgi mett.  Foto: Tambet Allik

KAUPLEVAD OMAVAHEL: Mahetootja Urve Lillimägi kasutas juhust ja soetas Tõlluste mesinikult Aivar Raudmetsalt purgi mett. Foto: Tambet Allik

Seni laupäeviti Auriga keskuse parklas tegutsenud O.T.T. ehk äraseletatult liikumine Otse Tootjalt Tarbijale kolis eilsest Kuressaare turu parklasse.

Ettevõtmise initsiaator Alar Allas ütles, et edaspidi on O.T.T. turuplatsil igal neljapäeval kell 16–18. Kuigi tootjatel on kaupa rohkem kaasas, soovitas ta klientidel vajalikud kogused kodulehe vahendusel eelnevalt ära tellida. O.T.T.-i eeliseks peab Allas seda, et ära jäävad vahendajate küsitavad tasud.

Juunist on turul avatud ka O.T.T.-i lett, kuhu talunikud saavad oma kaupa müüki jätta. Kuid seal on hinnad juba natuke kõrgemad. Tulevikus plaanitakse vähemalt Kuressaare piires hakata tellitud kaupa neljapäeviti ka soovijatele koju viima.
Eile sai osta Koplimäe talu ökojahusid ja küpsiseid, Metsa Johani talu vorste, Tõlluste mett, aga ka mune, rabarberit, kartulit, porgandit, peeti ja kaalikat.

Esimesel päeval tundus pigem nii olevat, et müüjad olid enamiku ajast turul ülekaalus. Pessimismi see neis siiski ei tekitanud.

Kesklinna pidasid nad siiski paremaks kui Auriga parklat, kuhu autota inimesel on raske jõuda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 016 korda, sh täna 1)