Linnavalitsus püüab hambaraviprobleemile lahendust leida (4)

Kolmapäeval toimunud koosolekul arutasid Kuressaare linnapea Madis Kallas, sotsiaalosakonna juhataja Kairit Lindmäe ja Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Anneli Tõru, kuidas saaks võimalikuks vältimatu hambaravi osutamine suvekuude nädalavahetustel.

“Kohtumisel tõdeti, et vaja on välja selgitada, milline on meie erahambaarstide võimekus ja valimisolek teenuse osutamiseks suvekuude nädalavahetustel,” ütles Kuressaare linna pressiesindaja Geili Heinmaa. Ta lisas, et järgmise sammuna pöördutaksegi Kuressaares tegutsevate hambaarstide poole, selgitamaks välja nende valmidust ja teenuse võimalikku maksumust. Seejärel saab teha juba edasisi otsuseid.

Pressiesindaja sõnul pöördub praegu Kuressaare haigla erakorralise meditsiini osakonda hambaprobleemidega hinnanguliselt paar patsienti kuus. Kuressaare Haigla SA-l endal puudub pädevus hambaravi osutada, nii suunatakse patsiendid üldjuhul hambapolikliinikusse.

Saarte Hääl kirjutas hambaraviteenuse vajalikkusest juba möödunud aasta oktoobris. Siis lubas toonane abilinnapea Madis Kallas, et probleemiga tegeletakse tõsiselt lähikuudel ja kevadesse ei saa see jääda. “Selle teema juurde peab aasta lõpus või uue alguses kindlasti tagasi tulema, et juunist alates oleks hambaarstiteenus tagatud ka nädalavahetustel,” kinnitas ta toona.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 840 korda, sh täna 1)