Kuuendikud on Torgus päästelaagris (FOTOD) (1)

VIGURSÕIT JALGRATTAGA: Osavussõidus võistlesid Mustjala kooli kuuendikud Laur-Justin Auväärt ja Timo Ader. Noored olid laagriga igati rahul. Foto: Tambet Allik

VIGURSÕIT JALGRATTAGA: Osavussõidus võistlesid Mustjala kooli kuuendikud Laur-Justin Auväärt ja Timo Ader. Noored olid laagriga igati rahul. Foto: Tambet Allik

Eile ja täna toimus Torgu kogukonnamaja juures päästealane võistlus KEAT 2015 ja laager  “Kaitse end ja aita teist”. Osavõtjaid oli 153.

Seitsmendat korda Saaremaal toimunud võistlus korraldati sel aastal esimest korda kahepäevase laagrina. Projekti eesmärk oli õpetada lapsi käituma eriolukorda sattumisel. See hõlmas nii esmaabi, ohutut liiklemist, vee- ja tuleohutust, orienteerumist kui ka metsas ellujäämisoskusi. Laagrilised veetsid öö telkides, kuid oli võimalik magada ka kogukonnamaja võimlas põrandal.

“Teised maakonnad on ka läinud üle kahele päevale,” selgitas ürituse korraldaja Kätlin Poopuu. Võistluses osales 17 võistkonda, igaühes kaheksa liiget pluss juhendaja. Kuigi reglemendi järgi võib võistlejaid olla kuuendast kaheksanda klassini, valiti võistlema vaid kuuendikud. Erandiks oli arvestuseväline täiskasvanute võistkond, kuhu kuulusid politseinik, päästja, vallaametnik ja kooliõpetaja.

Kuressaare politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Kaido Vahter põhjendas täiskasvanute osalemist vajadusega võistlusalad ise läbi proovida. “Arvestusse meie tulemused loomulikult ei lähe, aga eks see annab ka teadmisi juurde,” selgitas ta.

Laagris korraldati mitmesuguseid võistlusmänge, mille jaoks seati laagri territooriumile ja selle vahetusse ümbrusse üles teoreetiliste ja praktiliste harjutuste kontrollpunktid. Näiteks pidid osalejad vedama tuletõrjevoolikuid, läbima jalgrattal vigursõiduraja jne. Nelja noolega sai vibust märki lasta, kuid asja tegi keerulisemaks see, et laskuri vaatevälja piirasid äralõigatud põhjaga joogitopsidest meisterdatud prillid.

Hädaabinumbri 112 telgi juures tuli teha kõne teadvuse kaotanud inimesele abi kutsumiseks. Demineerijad esitasid küsimusi erinevate lõhkekehade kohta. Vale vastuse andnud võistleja pidi jooksma metsa all ringi kaitsevarustuses ja teraskiiver peas. Päästjad olid kohale toonud pimekambri, kus tuli käsikaudu leida esemeid, nagu suitsu täis toas seda tehakse.

Mitmes kontrollpunktis läks lahenduse leidmiseks vaja kogu võistkonna koostööd. Üks selliseid ülesandeid oli kinniseotud silmadega kaaslase juhendamine, kuidas takistuste vahel liikuda.

Ei puudunud sellelt võistluselt ka turvavöö test ega joovet tekitavad prillid, tuli anda esmaabi ja komplekteerida paadi turvavarustus. Selles viimases ülesandes andsid üleliigsed esemed nagu suitsuandur või tühja akuga mobiil hoopis miinuspunkte. Huvitav oli taimede tundmise kontrollpunkt, kus tuli tunda mürgiseid, söödavaid ja mittesöödavaid taimi. Elektriga seotud ohtudest rääkis laagrilistele Elektrilevi esindaja.

Õhtul toimus disko ja enne seda demonstreerisid põnevaid katseid Saaremaa ühisgümnaasiumi teaduspoisid. Täna näitavad Paide tuletõrje seltsi liikmed tuletõrjeolümpiat. Laagri lõpetab autasustamine.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 887 korda, sh täna 1)