Juu Jääb sai kvaliteedimärgi

Esimest korda väljaantava Euroopa parimaid festivale koondava märgistuse EFFE Label sai 24 Eesti festivali seas ka Muhu Juu Jääb.

EFFE on Euroopa festivalide liidu loodud rahvusvaheline festivalide platvorm, mida ühendavad kunstile pühendumine, euroopalikud väärtused ja kogukonnad.

“See (hindamine) oli väga pikk protsess ja väga suur žürii. Kõik hakkas peale sotsiaalmeediakanalitest- vaadati, kui palju ja mida on üleval Youtube´s, millised on leheküljed Facebookis ja Twitteris jne ehk teisisõnu otsustati kõige selle baasil,“ ütles festivali korraldaja Villu Veski.

Tema sõnul on Juu Jääbil toimunud kontserte kõik need aastad üles filmitud ja Youtube´is üleval ligi 70 videot. Villu Veski kinnitas, et rahvusvahelise tunnustuse saamist on plaanis tähistada ka festivalil, kuid rõhutas, et ainult igasuguste tunnustamiste peale ei ole tema põlvkond harjunud lootma ning seetõttu katsuvad nad festivali teha põnevaks.

Kvaliteedimärgistuse EFFE Label said 31 riigi üritused. Eestist said märgistuse näiteks veel PÖFF, Viljandi pärimusmuusika festival Viljandi Folk, Jazzkaar, arvamusfestival, Viru Folk, Tallinn Treff festival ja Tartu tudengipäevad.

Märgistuse saamiseks esitasid sajad festivalid üle Euroopa vastava taotluse, mida hindasid Euroopa festivalide liidu määratud kohalikud eksperdid.

EFFE märgistusel on kolm kriteeriumi: kunstiline pühendumus, kogukonna kaasamine ning festivali rahvusvaheline ja ülemaailmne suunitlus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 165 korda, sh täna 1)