Kõik on jummala korras, tulgu aga!

Leedri külavanem Indrek Tiitson koos abikaasa Jaanikaga. Foto: Reet Viira

Leedri külavanem Indrek Tiitson koos abikaasa Jaanikaga. Foto: Reet Viira

Just sedaviisi ütles Leedri külavanem Indrek Tiitson, kui Kadi raadio uuris, milliseid ettevalmistusi Eesti Kodukandi aasta külaks 2015 kandideeriv Leedri küla enne komisjoni külaskäiku teha plaanib.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori juhitud väärikas komisjon alustas kõigi kandideerivate külade läbikäimist selle nädala alguses ja külastab Lääne-Saare vallas asuvat Leedri küla 29. juunil. Tiitsoni sõnul on komisjon külaskäiguks planeerinud kaks tundi ja selle aja jooksul peab Leedri jõudma ennast ära kiita. “Tuulik, kiik, küün,” loetles ta küla vaatamisväärsusi.

“Tuleb näidata, kuidas meil kohapeal asjad toimivad ja mis inimesed meil siin on. Kindlasti näitame ka Leedri küla ainukest n-ö lehma, kes lüpsab, ehk kadakasiirupi tootjaid. Ilma nendeta ei saa, nad on meil tublid,” muheles külavanem.
Olgugi et konkurentidele pilku peale heita pole võimalust olnud, hindas Tiitson oma küla võiduvõimalusi üliheaks ja lisas, et kui ka võit ei tule, siis esiviisikusse pääseb Leedri ikka.

Aasta küla kandidaadi on välja pannud kõik 15 maakonda, võitja pärjatakse traditsiooniliselt Eestimaa külade parlamendi – maapäeva – avamisel, sedakorda 7. augustil Järvamaal Säreveres.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 850 korda, sh täna 1)