Kiiksud hakkavad rootslasi saarele meelitama

Ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskus kogus eilseni erilisi elamusi ehk suisa väikse kiiksuga elamusi Eesti erinevaist paigust, sealhulgas Saaremaalt.

Eile keskpäevaks olid inimesed esitanud väikese kiiksuga ideid ka Saaremaalt, mis peaksid aitama rootslasi just siia meelitada. Näiteks oli välja pakutud osalemine traditsioonilises eesti (näidis)pulmas Saaremaal.

Pakutud oli ka lihtsalt külastust Ruhnu saarele kui iidsesse rootslaste elukohta. Samuti võiks rootslastele välja pakkuda võimaluse minna Saaremaalt Vilsandi saarele traktorikärus heina tegema. “Kunagi lapsepõlves sai Saaremaalt jalgsi läbi mere Vilsandile heina mindud tegema. Tagasi sai traktori taga suure heinakoorma otsas vinka-vonka merekivide vahelt jälle Saaremaale tuldud. Üks väga lahe merevallutamise kogemus oli!” kirjeldas idee esitaja.

Ent millegi poolest väikese kiiksuga turismielamusi pakuti teisigi. Nagu nt esiisade kombel lubjapõletamine ja ööbimine 80-aastases lubjaahjus või paadipõgeniku teekond Saaremaal Gotlandile, aga ka sukeldumine hallhüljestega Vilsandi rahvuspargi akvatooriumis, mis on üks paremaid kohti hüljeste vaatluseks ja koos hüljestega sukeldumiseks.

Parimaid ideid tutvustatakse rootslastele, et neil tekiks huvi Eestisse puhkama tulla.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 375 korda, sh täna 1)