Hiigeltool meelitab rahvast saarele (FOTOD) (7)

KOLM KORDA SUUREM: Enne pealinna transportimist kõrvutasid Kuressaare Linnamajanduse juht Urmas Raik ja Andres Meisterson hiigeltooli originaaliga. Suuruse vahe on korralik. Foto: Taavi Tuisk

KOLM KORDA SUUREM: Enne pealinna transportimist kõrvutasid Kuressaare Linnamajanduse juht Urmas Raik ja Andres Meisterson hiigeltooli originaaliga. Suuruse vahe on korralik. Foto: Taavi Tuisk

Tallinnas juba homme algaval rahvusvahelisel lillefestivalil on taas väljas ka Kuressaare linn. Sedakorda on üks kujunduselemente “üleelusuuruses” ajastutruu kuurorditool.

Linnavalitsuse ja Kuressaare ametikooli koostöös valminud tänavune väljapanek teemal “Universaalne (aia)disain” kannab ideed “Teeme Kuressaarest Spaaremaa – Kuressaare kuurort 175”. Linna pressiesindaja Geili Heinmaa sõnul tutvustab väljapanek kuurordi ja mudaravi ajalugu ning kutsub põhisõnumina Kuressaare mudaravilates ehk spaades aega veetma. “Väljapaneku põhiobjekt on “üleelusuuruses” tool ehk autroon, millel on vahva istuda ja end fotografeerida lasta,” sõnas Heinmaa.

Idee autorid on Kuressaare linnavalitsuse ehitus- ja planeerimisosakonna spetsialistid, Kuressaare turismiinfokeskuse töötajad ja Kuressaare ametikooli õpetajad-õpilased. Massiivse tooli tegid tellimustööna valmis ametikooli ehitus- ja puutööeriala õpilased Andres Meistersoni juhendamisel. Vanni, mis samuti väljapanekusse kuulub, on meisterdanud Saare Saunade Ansi töökoda.

Väljapanekuga kutsutakse kõiki osa saama Kuressaare suvistest kuurordimõnudest. “Muidugi on kõik saarlased oodatud ka Tornide väljakule uudistama,” kinnitas Heinmaa.

Enam kui saja aasta taguse Kuressaare kuurorditooli suur koopia valmis Kuressaare ametikooli Upa töökodades. Ametikooli ehituse ja materjalitöötluse juhtõpetaja Andres Meisterson rääkis, et tooli valmistamiseks tehti originaaltooli järgi 3D-mudel. Selle põhjal freesiti tooli detailid CNC-töötlemiskeskuse abil valmis ning viimistlustöö tegid õpilased.

“Kui mõõtudest rääkida, siis kõige kõrgemast punktist on tooli kõrgus kaks meetrit ja kümme sentimeetrit,” tähendas Meisterson. Laius on aga 1,7 meetrit korda 1,4 meetrit. “Tool on täpselt kolm korda suurendatud tavamõõtudest.”

Tooli valmistamiseks kasutati männipuitu ja veidi vineeri, tegemist on kombineeritud lahendusega. “Mis oli üllatav, et tooli tegemine ei võtnudki väga palju aega,” tõdes Meisterson. Ühtekokku kulus kolm-neli päeva.

“Vägagi põnev väljakutse oli. Eks seepärast ma selle teha võtsin, et põnev teema oli – see kuurorditool on ju üks Saaremaa sümboleid, kui niimoodi võtta,” tähendas Andres Meisterson. Tema on veendunud, et kui festival läbi, ei jää vägev tool kuskile kuurinurka tolmu koguma, vaid linn kasutab seda enda reklaamimiseks ka edaspidi.

Väljapaneku terviklahenduse kontseptsiooni autorid on ametikooli dekoraator-stilisti eriala õpilased, keda juhendab Anna Sui. Tallinnas on seda üles panemas Kuressaare Linnamajandus. Tallinna rahvusvaheline lillefestival kestab vanalinnas Tornide väljakul 28. augustini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 805 korda, sh täna 1)