Kolme neiu kooskõla ehk Triloog

KONTSERTI ANDMAS: Sandra Kahu, Kärt Männa ja Liisa Allik musitseerimas reedel Arensburgi Muusas. Foto: Tambet Allik

KONTSERTI ANDMAS: Sandra Kahu, Kärt Männa ja Liisa Allik musitseerimas reedel Arensburgi Muusas. Foto: Tambet Allik

Möödunud nädala lõpus esines nii Arensburgi Muusa lounge’is kui ka Kuressaare linnuses muuseumiööl omapärane ansambel Triloog.

Omapäraseks muudab ansambli nii instrumentide valik kui ka see, et kõik kolm muusikut elavad erinevates Eesti linnades. Nimelt on Sandra Kahu, Kärt Männa ja Liisa Allik õppinud klaverimängu, kuid üheskoos musitseerivad nad hoopis kitarri, ksülofoni, ukulele, kalimba, meloodika, akordioni ja erinevate rütmipillidega.

“Muude instrumentide kasuks otsustasime ikka vahelduse mõttes,” rääkisid tüdrukud ise. Klaveri välja jätmisega on endale küll väike mõnus auk kaevatud, kuid samas on erinevate pillide mängimine olnud hea väljakutse, arvasid nad. Iga prooviga lisandub neil mõni uus pill. “Käime, silmad lahti, ringi ja laseme ennast inspireerida,” märkis Sandra Kahu. Viimati seati näiteks mängukõlbulikuks pööningult leitud karmoska. Lisaks on neil soov soetada päris omaenda ksülofonid.

“Kõige kummalisem selle koosluse ja bänditegemise juures on see, et tegelikult sündis trio siis, kui Sandra oli juba Tallinna õppima kolinud,” rääkis Liisa Allik. Ansambel loodi eelmise aasta miniteatripäevade ajal ja üles astuti mitmel Saaremaa ühisgümnaasiumi üritusel. Publiku reaktsioon oli toona soe ja omavaheline sünergia suurepärane, mistõttu otsustati reaalainete maailma sukeldunud Sandra Kahu initsiatiivil sel kevadel vahepeal soiku jäänud bänd taaselustada.

Nimelt õpib Sandra Kahu Tallinna tehnikaülikoolis teisel kursusel logistikat ja Kärt Männa Viljandi kultuuriakadeemias esimesel kursusel rütmimuusika lauluerialal. Liisa Allik on aga lõpetamas Saaremaa ühisgümnaasiumi. Nii ei olegi ansamblil võimalik harjutamiseks väga tihti kokku saada. Kui aga saadakse, siis pannakse kaheks või kolmeks päevaks nii-öelda väike laululaager püsti ja harjutatakse hommikust hilisõhtuni.

Umbes pool Triloogi esitatavast muusikast on omalooming. “Kirjutame nii koos kui ka eraldi,” märkisid bändiliikmed, kinnitades, et otsest tööjaotust neil ei ole.

Järgmine kindel ülesastumine on koosseisul Tiit Pauluse 70. juubelisünnipäeva kontserdil, mis toimub 12. juunil Kuressaare kultuurikeskuses. “Oleme ka muudele pakkumistele alati avatud,” kinnitas Triloog.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 446 korda, sh täna 1)