Kihelkonna loovuskool tegi näituse (FOTOD) (1)

UUDISTAMAS: Vasakult Liise Kallas, Monica Kallas, Elle Mäe ja Sveta Lepik. Foto: Tambet Allik

UUDISTAMAS: Vasakult Liise Kallas, Monica Kallas, Elle Mäe ja Sveta Lepik. Foto: Tambet Allik

Laupäeval avati Kihelkonna rahvamajas väljapanek sealses loovuskoolis valminud töödest, mida oli kokku üle saja.

“Loovuskoolis võisid käia kõik, nii lapsed kui ka täiskasvanud,” selgitas loovuskooli juhendanud Kihelkonna rahvamaja juhataja Anneli Teppo-Toost. Sügisest kuni maikuuni käis loovuskoolis kokku 24 inimest. Teppo-Toosti rõõmustas ka see, et lisaks kohalikele võtsid loovuskoolist osa ka mõned naabervalla Mustjala inimesed.

“Alustasime portselanitehnikast, tegime ehteid, viltisime ja lõpuks jõudsime õlimaalini välja,” rääkis Teppo-Toost. Näitusel on lisaks välja pandud ka käsitöömeister Tiiu Saani töid.

Anneli Teppo-Toost, kes on erialalt sisearhitekt, ütles, et temal endal on kunstiharrastamine kogu aeg hobiks olnud. Mõte selline kord nädalas toimuv loovuskool luua küpses aga tasapisi. “Mõtlesin, et fikseerin aja ära, et siis saan ka ise midagi teha, aga niivõrd palju aega kulub ju juhendamisele,” muigas ta. Oma töid eksponeerib Teppo-Toost Veere kõrtsis Wine-Art’i galeriis.

Loovuskoolis käinud Pille Venda märkis, et tema muljed on väga head, ega muidu oleks siis lõpuni käinud. Kui alguses oli loovuskoolis käijaid Mustjalast rohkemgi, siis lõpuni tegid kaasa lisaks Pille Vendale Hildegard Truu ja Tiiu Saan.
“Minu meelest oli väga hea seltskond ja see, et me nii palju uusi asju juurde õppisime. Kindlasti oli oluline ka see tunne, et näe, saingi hakkama,” rääkis Venda.

Sirje Salong Kihelkonnalt ütles, et ehkki tal polnud võimalik eriti aktiivselt osaleda, meeldis talle loovuskoolis väga. “Ma täitsa armusin sellesse viltimistehnikasse, see oli nii ilus,” tõdes ta.

Augustikuus saavad loovuskooli õpilased kokku, et minna loodusesse maalima. “Sinna võivad tulla ka kõik teised, kes tahavad harjutada,” kutsus Anneli Teppo-Toost.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 533 korda, sh täna 1)