Jaak Haamer: igal teol on tagajärg

KESKKONNA JA INIMESTE KAITSEL: Jaak Haamer kutsub inimesi üles käituma seadusekuulekalt ja mitte viskama jaanilõkkesse sobimatuid asju. Foto: Tambet Allik

KESKKONNA JA INIMESTE KAITSEL: Jaak Haamer kutsub inimesi üles käituma seadusekuulekalt ja mitte viskama jaanilõkkesse sobimatuid asju. Foto: Tambet Allik

“Karistamist ei saa pidada eesmärgiks omaette, suures plaanis on eesmärk ikkagi see, et asjad oleksid korras ning vastaksid etteantud normidele ja kehtivatele seadustele. Tuleb lihtsalt meeles pidada, et igal teol on tagajärg,” ütleb intervjuus Saarte Häälele keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhataja Jaak Haamer.

Haamer tõi näite, et ebaseadusliku kalapüügi korral, kui sellega on tekitatud keskkonnale kahju, mis ületab kehtivat ühe kuu palgamäära kümnekordselt ehk siis 3900 eurot, alustatakse kriminaalmenetlust. Kriminaalmenetluste läbiviimiseks on loodud keskkonnainspektsiooni uurimisosakond.

Laupäeval kirjutas SH, et tänavu on Saare maakonnas ära korjatud juba 150 salapüügivahendit, kuid ebaseadusliku kalapüügiga võitlemine on vaid üks osa keskkonnainspektsiooni tööst.

Kas inspektoritel on Saaremaal õnnestunud tabada ka salakütte?

Tavainimese jaoks on salakütt see, kellel on kapinurka peidetud ebaseaduslik relv ja kes tegutseb pigem pimeduse katte all. Selliseid juhtumeid viimastel aastatel Saaremaal ette tulnud pole. Samas ei tohi jahiseaduse järgi ilma loata küttida ühtegi ulukit. Selliseid juhtumeid oleme väärteokorras menetlenud.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 817 korda, sh täna 1)