Saarlased said Teaduslahingu finaalis teise koha (1)

Eile toimus Tartus Teaduslahingu superfinaal, kus võistlesid kõigi maakondade 7.–9. klasside õpilaste võistkonnad. Saarlased naasid Tartust teise kohaga.

Saaremaad esindas Saaremaa ühisgümnaasiumi võistkond (juhendajad Raili Tamm, Arne Loorpuu ja Inge Vahter), mille liikmed valmistasid finaalis kaitsmiseks ette ka uurimistöö toataimede mõjust klassiõhu kvaliteedile. Noored teadushuvilised uurisid, kuidas mõjuvad taimed õhu hapniku- ja süsihappegaasi näitajatele.

“Oleme väga rahul, selle nimel sai pingutatud ka,” ütles SÜG-i füüsikaõpetaja Arne Loorpuu, kes koos keemiaõpetaja Raili Tammega noortega Tartus kaasas oli.

SÜG-i võistkonda kuulus kolm 9.a klassi noormeest: Artti Raasuke, Silver Spitsõn ja Karl Viik. Neil tuli lahendada palju praktilisi ülesandeid metsanduses ja mikroskoopia valdkonnas, ilmutada üldteadmisi valdavalt Eesti kohta, teha füüsikakatseid.

“Suhteliselt keeruline oli,” ütles Tartust Saaremaale poole sõitev Artti Raasuke. Ta lisas, et enda arvates neil ei läinudki nii hästi, aga nüüd on nad ise väga rahul. Ka SÜG-i bioloogiaõpetaja Inge Vahter, kes seekord küll noortega kaasas ei käinud, oli tulemusega rahul. “See on supertulemus,” kinnitas ta.

Teaduslahingu finaalis esitlesid võistkonnad žüriile oma kolmekuise uurimistöö tulemust ning lahendasid publiku silme all praktilisi ja igapäevaelus ettetulevaid teaduslikke probleeme.

Teaduslahing on tänavu esimest korda toimuv teadusvõistlus 7.–9. klasside õpilastele. Eelvoorudes jaanuari lõpus osales 155 kolmeliikmelist võistkonda üle Eesti, iga maakonna parimad pääsesid edasi sel nädalal Tartus toimunud finaali.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 238 korda, sh täna 1)