Nikolai kirik saab teerajad ja välisvalgustuse (3)

Teisipäeval kinnitas Kuressaare linnavalitsus Eesti apostlik-õigeusu kiriku taotlusel projekteerimistingimused Lossi tn 8 /10 asuva kinnistu vertikaalplaneerimiseks, liikumisteede väljaehitamiseks ja hoone illumineerimiseks.

EAÕK kantsleri Martin Tooni ideekavandi järgi on neil sel aastal plaanis Kuressaare õigeusu kiriku hoovi vertikaalplaneerimine ja haljastusprojekti koostamine.

“Eesmärk on kogu kirikuaia pinnaskallete korrastamine, eelkõige kirikuhoone vahetus läheduses, tagamaks vee korrektset äravoolu selle juhtimise läbi vundamendist eemale. See hoiab sokli kuivana ja väldib hoone edasisi niiskuskahjustusi,” kirjutas Toon.

Haljastusprojektiga soovitakse lisada täiendavaid madal- ja iluhaljastuse komponente ning madalamaid puuvorme, mis moodustaksid terviklahenduse eelkõige Lossi tänav 8 kinnistu edelakülje kõrghaljastusega.

Plaanis on ka välja ehitada liikumisteed kirikuaias, et hõlbustada kiriklike toimingute läbiviimist ning muuta ligipääs kirikule mugavamaks ja ohutumaks. Kavas on paigutada kirikuaeda ka mõned istepingid.

Kirikuhoone välisvalgustus projekteeritakse soovitavalt leedtehnoloogial põhineval lahendusel ja selliselt, et see oleks lülitatud linna tänavu uuendatava tänavavalgustuse võrku ja töötaks ühildatult tänavavalgustusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 418 korda, sh täna 1)