Karja tahab endale uut volleväljakut (1)

Internetiportaali Delfi lugejad saavad 17. maini hääletada, kuhu võiksid Eesti võrkpalli liit ja Credit 24 rahvaliiga koos kohalike elanikega uued võrkpalliplatsid rajada. Kümne kandidaadi seas on ka Leisi valla Karja küla.

“Kuna Karja võrkpalliväljak on praegu väga kehvas seisus, siis viimastel suvedel ei ole väljakut kuigi aktiivselt kasutatud. Mitmed Karja elanikud on otsinud ka muid kohti, kus saaks rannavollet mängida – nt Leisi, Jõiste rand,” rääkis Karja külast pärit noor ja arvestatav võrkpallur, korduvalt Saarte mängudel osalenud ja Karja küla võrguprojekti kirjutanud Kadi Mägi.

Ta ise on samuti sõitnud Leisi, et sealsel väljakul trenni teha. “Samas on Karja piisavalt suur koht, kus võiks olla korralik võrkpalliväljak,” märkis ta.

Kuna elanikke on Karjas palju ja huvi spordi vastu suur, siis usub Mägi, et uus volleplats niisama seisma kindlasti ei jääks ja suvisel ajal oleks kasutajaid päris palju. Samuti on Karjas igal suvel palju nn suvesaarlasi.

“Kõigi nende inimeste hulgas on palju spordi- ja võrkpallisõpru, kes tahaksid suvel rannavollet mängida, kuid rohtu kasvanud ja kõva võrkpalliplats küla staadionil ei lase mängimist enam nautida ja meelitab üha vähem inimesi ligi,” põhjendas Kadi Mägi uue platsi vajalikkust.

Samuti lubaks uus võrkpalliplats tuua Karja tagasi Jaanivolle, mis aastaid tagasi toimuski Karjas, kuid viidi võrkpalliväljaku halva olukorra tõttu üle Leisi. Lisaks saaks uut väljakut kasutada muudekski üritusteks ja võistlusteks (nt perepäev, mis toimub Karjas igal kevadel, noorte trennid jne).

“Seega aitaks uus volleplats kaasa ka üldisele külaelu elavnemisele. Karja elanikud on tõesti aktiivsed ja sportlikud ning tunneksid suurt rõõmu, kui Karja saaks endale uue võrkpalliväljaku,” kutsus Kadi Mägi kõiki saarlasi üles andma oma häält Karja külaväljaku toetuseks.

Sel korral laekus konkursile 47 taotlust 14 maakonnast ning žürii on välja valinud kaheksa kohta, kuhu eesootaval suvel võrkpalliplats rajatakse või olemasolevat platsi korrastatakse. Lisaks žüriile saavad oma valiku teha Delfi lugejad.

Kümne žürii poolt täiendavalt välja valitud koha lühikirjeldused ja fotomaterjali leiab Credit24 rahvaliiga Facebooki lehelt ja Delfi portaalist. Oma soosiku poolt saavad kõik huvilised Delfis hääletada 17. mai südaööni. Päev hiljem avalikustatakse neli kõige enam hääli kogunud kohta, mis samuti võrkpalliplatsi rajamiseks vajaliku inventari saavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 219 korda, sh täna 1)