Valjala poolmetsikud hobused lasti maha (3)

Valjala aleviku servas elanud poolmetsikud abitus seisundis ja valude käes kannatanud hobused lasti üleeile hommikul maha.

Maaleht kirjutas eile, et päeva peale läksid aleviku lapsed uudishimust ajendatuna hobusekoplisse olukorda uurima ja nägid kahte vereloigus lamavat korjust. Veel õhtulgi vedelesid loomakorjused samas paigas, ilma et keegi oleks need ära viinud või kinni katnud.

“Jah, eilseks oli see [hädatapmine] planeeritud, aga mitte hommikuks, vaid pärastlõunaks,” kinnitas Saaremaa veterinaarkeskuse juhataja Toivo Jürisson. Kuna inimesi Valjala hobused lähedale ei lasknud, oli tulirelva kasutamine ainuvõimalik viis suksude edasiste piinade vältimiseks, selgitas ta.

Mis puutub korjuste äraviimisse, siis selgitas veterinaarkeskuse peaspetsialist Andro Jürisson, et loomi ei saanudki esmaspäeval kuhugi viia, sest AS-i Vireen auto, mis kogub loomakorjused kokku ja viib need Väike-Maarjasse loomsete jäätmete töötlemise tehasesse, käib Saaremaal vaid teisipäeviti ja neljapäeviti.

Saaremaa veterinaarkeskus algatas Paul Kallase vastu loomade abitusse seisundisse jätmise pärast väärteomenetluse. Kui Kallase süü tõendamist leiab, võib teda oodata kuni 800 euro suurune trahv.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 927 korda, sh täna 1)