Öörikul lammutas õõvastav loom vundamenti (17)

Foto: Tambet Allik

Foto: Tambet Allik

Esmaspäeva õhtul Ööriku kiriku kõrval asuvasse suvemajja saabunud Veljo Järvesalu avastas, et mingi tundmatu loom on õuemaja vundamendi alla kaevanud kaks käiku, nihutades seejuures mitmekiloseid munakive mitme meetri kaugusele.

“Ma olen elus igasugu asju näinud, aga ütlen ausalt – see on müstika,” tunnistas jahimehest majaperemees. Kuigi looma ennast tal näha ei õnnestunud, kuulis ta puude järgi minnes ruumist veidrat, õudu tekitavat häält.

“See oli ikka tohutu töö, mis ta ära tegi. Sellist auku ei saa muidu teha, see variseks ju kaela. Ta pidi kivid tõmbama siia ja siia ja veel kord siia,” näitas mees käega. “Ühe korraga ei saanud ta seda viiekilost kivi ju nii kaugele kraapida. Ta pidi selle üles käkkima ja siis kaugemale lükkama. Väike laps sellist kivi üles ei tõstaks. Vaat siit ta on sisse tulnud vist,” oletas Järvesalu. Osa munakividest põrandast oli veeretatud mitme meetri kaugusele. Sama olend oli jõudu katsunud ka elumaja vundamendiga, aga betoonist tema ramm üle ei käinud.

Viimati käis Järvesalu suvilas sügisel ja siis kaevamisjälgi veel ei olnud. “Tal oli talv otsa aega tegutseda,” leidis Veljo Järvesalu.

Lähemal vaatlusel selgus, et õue peale olid kraabitud umbes 10 sentimeetri sügavused augud, kuhu “kaevur” oli mälestuseks jätnud ebameeldivalt lehkavat rooja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 715 korda, sh täna 1)