Kuressaares töötas vangis istunud viinaveaga arst (28)

Ehkki Kuressaare haigla kinnitas mullu sügisel, et ametist lahkunud tohtril polnud viinaviga ja sellekohaseid väiteid levitasid pahatahtlikud kolleegid, selgub, et sama meesarst on varem purjuspäi ähvardanud oma poega relvaga ja koguni kaks aastat roolijoodikluse tõttu vangis istunud.

Eesti Ekspress kirjutas, et 45-aastase Villemi (nimi muudetud – toim) probleemid alkoholiga algasid juba 1990-ndate keskpaigas, aga mõnda aega suutis ta neid varjata. 2007. aastal jäi ta Tartus politseile oma BMW roolis purjuspäi vahele. Kohus määras karistuseks tingimisi vangistuse, arst sai Tartust sule sappa ja läks tööle Järvamaa haiglasse.

2009. aastal juhtus Tartus intsident tema toona 11-aastase pojaga, keda ta relvast pähe sihtis, juustest kiskus, käest väänas ja jalaga lõi. Kohus määras selle eest kolm aastat katseajaga. Kaks aastat hiljem, katseajal jäi ta uuesti BMW roolis purjuspäi vahele ja kohus mõistis ta 1. septembril 2011 enam kui kaheks aastaks vanglasse. 2014. aasta suvel võeti ta tööle Kuressaare haiglasse.

Ta ravis saarlasi kuni oktoobrini 2014, mil haiglasse toodi õmblemist vajav patsient. Miskipärast tekkis patsiendiga sõnavahetus, mida kutsuti klaarima politsei. Politsei pani tülinorija puhuma, kuid patsient nõudis joobekontrolli ka arstilt. Selgus, et arst oli jälle tipsutanud. Ta kirjutas lahkumisavalduse.

Kui Saarte Hääl kirjutas oktoobris 2014, et mehele sai saatuslikuks töö ajal alkoholitarbimine, lükkas Kuressaare haigla ravijuht Marje Nelis need jutud ümber. “Võiks isegi öelda, et selliseid jutte levitab personal. Kindlasti ei olnud sellist asja, et ta oleks tööl purjus olnud,” väitis ravijuht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 508 korda, sh täna 1)