Kirjarahvas kohtus keskraamatukogus

Foto: erakogu

Genadi Noa. Foto: erakogu

Läinud reedel kohtusid Saare maakonna keskraamatukogus kirjanikud, filosoofid ja luuletajad, et mõtiskleda inimese ja sõna imelise koosluse üle.

Ürituse korraldaja, luuletaja Enda Naaber ütles, et selline üritus on vajalik eelkõige selleks, et sama ala inimesed saaksid kohtuda ja üksteist paremini tundma.

“Tegime ürituse just toomepuu õitsemise aegu, nii et romantikat oli selle asja juures ka,” märkis Naaber kirjainimesele omaselt. Kokkusaamisega jäi ta väga rahule, kuna peaaegu kõik kutsutud tulid ka kohale.

Ettekannete ja luulega astusid üles Bruno Pao, Genadi Noa, Ingel Tael, Toomas Kuter, Jaan Õispuu, Irma Järvesalu, Almi Tugev, Adena Sepp, Enn Kreem ja Enda Naaber ise. Saare kirjarahvale külla tulnud laulja ja literaat Toomas Kuter Pärnust ja teisedki leidsid, et niisuguseid kohtumisi on väga vaja, kuna kirjanike järelkasv ei toimu kiiresti.

Enda Naaber arvas, et nii viie aasta pärast võiks jälle kirjarahva samamoodi kokku kutsuda.

Oma avasõnas rõhutas Naaber, et kui poleks väärt raamatuid, oleks inimkond vaimult ääretult vaene, kuid selle asemel ollakse lausa muinasjutuliselt rikkad. Kirjasõna jõust saavad tema sõnul aga osa eelkõige need, kes seda kannavad, ehk kirjarahvas.

Mereajaloolane Bruno Pao leidis oma kõnes, et eeldused kirjutamiseks antakse inimesele sündides kaasa. Tung kirjutada suureneb aga veelgi, kui inimese kirjatööd tunnustust leiavad. Heaks kirjatööks tuleb mõistagi ka palju teiste autorite töid lugeda, märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 154 korda, sh täna 1)