Endine Lümanda vallavanem ei mäleta kokkuleppeid (12)

tiitsonKolme valla ühinemisel lubati, et kui Lääne-Saare vald peaks Atla sadama kohtuloos kaotajaks jääma ja toetus tuleb tagasi maksta, mõjutab see eelkõige Lümandas tehtavaid investeeringuid.

Nüüd ütleb Lümanda viimane vallavanem, praegune Lääne-Saare vallavalitsuse liige Jaanika Tiitson (fotol), et tema selliseid jutte ei mäleta ja valda vaadatakse ikka ühisena.

“Sügisel kirjutas Saarte Hääl, et kolme Saaremaa valla juhid leppisid ühinemise eel kokku, et kaotuse korral jäävad investeeringud tegemata esmajoones Lümandas, kelle kanda võlg algselt oli,” vahendas eilne Äripäev. Järgnes endise Lümanda vallavanema Jaanika Tiitsoni kommentaar, et tema sellist kokkulepet ei mäleta.

Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno ütles Äripäevale, et ühinemislepingusse seda ei kirjutatud ning asi on prioriteetide seadmises.

Tinno kinnitas, et kõik vajalikud investeeringud tehakse kindlasti ära, küsimus on ainult, millal.

Kõnealune kokkulepe, mida Tiitson ei mäleta, on siiski korduvalt päevakorras olnud. Näiteks pidi Lümanda vald PRIA-le tagasimaksmiseks võetud 91 000-eurose laenu tarbeks ühinemisprotsessi käigus Kärla ja Kaarma volikogult luba küsima.

Kaarma volikogus kinnitas volikogu esimees Urmas Lehtsalu sedasama, et juhul kui rahast n-ö ilma jäädakse, makstakse laen tagasi Lümanda investeeringute arvelt.

Kärla endine vallavanem ja Lääne-Saare nüüdne abivallavanem Tiina Luks ütles eile Saarte Häälele, et selline teema oli tõepoolest arutusel.

“Läbirääkimistel oli teemaks võimalik toetuse tagasinõue ning lepiti kokku, et tagasinõude summa võrra vähenevad Lümanda piirkonna investeeringud,” kinnitas Luks.

Ka Lääne-Saare vallavanem Andres Tinno ütles eile Saarte Häälele, et pidanuks end Äripäevale selgemalt väljendama. Tinno märkis, et kõik investeeringud (mille nimekiri ei ole koostatud prioriteetsuse järjekorras – toim) on töös ja kui selgub, mida saab teha, vaadatakse jälle edasi.

Seni pole Atla kohta ühtegi lõplikku otsust tulnud ja seega ei saa öelda, kas Lümanda investeeringud saavad mõjutatud või ei. “Kui tuleb otsus, siis võetakse seda kindlasti arvesse,” ütles Tinno.

“Ma ei soovi kohut mõista eelmiste vallavalitsuste ja volikogude otsuste üle – las seda teeb kohus. Ootame otsuse ära,” sõnas ta ja lisas, et võetud laen ei ole vallale praegu tapvalt koormav.

“Kuigi parem oleks, kui seda raha oleks saanud kasutada investeeringuteks. Kahjuks ei ole elu mustvalge ja hallide alade üle ka tavaliselt vaieldakse – seda ka praegu PRIA-ga,” lausus Tinno.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 599 korda, sh täna 1)