Tom Rüütel kosmonaudiks siiski ei ihka saada (1)

Tallinna ülikooli ja Balti filmi- ja meediakooli tudengite ning Helpificu koostöös sotsiaalmeedias korraldatud kampaaniaga loodab saarlane Tom Rüütel leida endale abistaja või saada abistaja palkamiseks lisaraha.

Kuigi Tom teatab kampaania videoklipis, et tahab viie aasta pärast kosmonaudiks saada, lisab ta kohe, et see on nali. “Tegelikult näen, et viie aasta pärast elaksin võimalikult iseseisvat elu, et ei peaks sõltuma oma emast ja et tema saaks elada nüüd lõpuks isiklikku elu,” räägib Tom. “Ma arvan, et viie aasta pärast võiksin ma käia tööl, saada eluga mõnusalt hakkama. Mul võiks olla väljakujunenud süsteem, et kes, kus ja milles mind aitab.”

Tomi sõnul ei erine tema unistused teiste eakaaslaste omadest. “Unistan perest, suurest majast ja koerast!” kirjutas ta. “Tegelikult ma pole väga materiaalne inimene, seega suure maja asemel võib olla ka midagi väiksemat.”

Saarte Häälega kampaaniast rääkinud Tomi sõnul on ettevõtmise idee pärit ühelt Helpificu tiimiliikmelt Zsolt Bugarskilt Tallinna ülikoolist. Lisaks Tomile loodab selle kampaania kaudu saada endale abistajat või raha abistaja palkamiseks liikumispuudega Jüri Lehtmets. Tomi sõnul on isikliku abistaja jaoks raha juba annetatud nii talle kui ka Lehtmetsale.

Tom vajab abi kõigis tegevustes, milleks peab kasutama käsi: vetsus käimisel, riietumisel. Samuti on vaja toit lauale saada ja tööle minnes ka korteriuks lukku panna.

“Pärast tööpäeva oleks vahel tarvis poes käia ja toit valmis teha või üles soojendada,” loetles Tom. “Mõnikord oleks vahva jooksmas käia, selleks vajan ma aga mõningate sellega kaasnevate toimingute juures abi. Ning õhtul oleks vaja päeva mured ja rõõmud kehalt maha pesta ehk siis vajan abi duši all käimisel.” Tomi sõnul saab ta oma vaba aja sisustamisega ise hakkama, kui vaid riidesse saaks, et toast välja minna. “Arvan, et olen tore kaaslane,” märkis ta.

Tomi sõnul vajaks ta abistaja palkamiseks 300 eurot kuus, millele tal tuleb omast taskust veel juurde maksta.

Samas on Tom välja pakkunud ka need valdkonnad, kus tema ise appi tulla saab. Kuna Tom saab oma sõnul lastega hästi läbi, on ta välja pakkunud, et võiks lapsi hoida või neid lasteaiast ära tuua. Samuti saaks ta õpetada inglise keelt, tõlkida inglise keelest eesti keelde ja vastupidi ning käia koeraga jalutamas.

Need, kes soovivad Tomi aidata või on tema abist huvitatud, saavad temaga ühendust võtta, täites vastava ankeedi, mille leiab aadressilt: http://tlu.helpific.ee/et/tom-ryytel/.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 905 korda, sh täna 1)