Oskajatele ehitusmeestele leidub tööd ka kodusaarel (5)

UUS LIMONAADITEHAS: Karja limonaaditehase juures on parasjagu ametis Rain Rohtlaan ja Alvar Jürisson. Foto: Tambet Allik

UUS LIMONAADITEHAS: Karja limonaaditehase juures on parasjagu ametis Olari Aavik ja Alvar Jürisson. Foto: Tambet Allik

OÜ-l Arens Ehitustööd on esialgu plaanis palgata juurde kolm üldehitajat ja kolm abitöölist. Põhjus on väga lihtne – töömaht on kenasti kasvanud.

Ehitusfirma juhatuse liikme Mart Loigu sõnul on üldehitajaks oodatud eelneva töökogemusega oskustööline, kes suudab iseseisvalt teha keerulisemaid ehitustöid. “Töölesoovija võiks kirjeldada oma spetsiifilisemaid oskusi ja kogemusi, kuna iga töötaja üritame me suunata just tema oskustega sobivate ülesannete täitmisele,” rääkis Loik. “Samas tuleb tal toime tulla erinevate töödega, kuna väga kitsa spetsialiseerumise jaoks on Saaremaa turg liiga väike.”

Abitööliseks kandideerijalt eelnevat töökogemust ei nõuta, kuid kindlasti peab ta olema tubli ja õppimisvõimeline inimene. “See amet kujutab endast eelkõige ehitustööliste abistamist keerulisematel töödel ja lihtsamate tööde tegemist iseseisvalt,” selgitas Mart Loik.

Ettevõtte juhi sõnul ei ole nendes ametites konkreetne erialane haridus nõutav, kuid ehitustöölisel tuleb see kindlasti kasuks. Abitööline täidab oma tööülesandeid oskustööliste juhendamisel ja seetõttu temalt mingit erilist väljaõpet ei nõuta. “Õpitakse töö käigus ning asjalikemast saavad ajapikku ehitustöölised,” kinnitas Loik.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 570 korda, sh täna 1)