Mustjala volikogu esimees taandub (8)

Pikka aega Mustjala vallavolikogu juhtinud Malve Kolli lahkub üsna pea volikogust. ”Hakkan minema jah,” ütles Kolli .

Tema sõnul on tema lahkumise põhjuseks tervisemured. Ta märkis, et pole juba kahel volikogu istungil kohal viibinud ja volikogu on juhatanud aseesimees Mihhail Kauber.

Saarte Häälele on vihjatud, et Kolli lahkumise põhjuseks võisid olla erimeelsused vallavanem Kalle Kolteriga. Seda näiteks nii kooli kui ka juba mitu kuud juhita olnud rahvamaja teemadel.

Malve Kolli ise siiski eitas vastasseisu. Samas tõdes koolidirektorina töötav Kolli, et ühelt poolt olla vallavanema ülemus ja teisalt tema alluv on üsna raske. Malve Kolli arvas siiski, et suutis end nendes küsimustes, kus oli kahe ameti konfliktikoht, ikkagi taandada.

Kolli lisas, et eks erimeelsusi ole kõigil. Need räägiti ja räägitakse tema sõnul selgeks ja elu läheb edasi.

“Ei, seda mitte,” ütles Kolli vastuseks küsimusele, kas tema lahkumisega seoses on ehk oodata ka Mustjala volikogus oleva 5 : 4 häältejaotuse muutumist. Kolli asemele peaks asendusliikmena tulema Enno Kolter.

Kes volikogu esimehe kohal tema järglaseks saab, Malve Kolli öelda ei osanud. Oma sõnul on ta vallavanem Kalle Kolterile teinud ettepaneku maha istuda ja arutada, kes võiks tema asemele kandideerida. Seda arutelu pole aga veel toimunud. Kalle Kolter kinnitas Saarte Häälele, et see kohtumine kindlasti tuleb.

Saarte Hääl küsis volikogu esimehe võimaliku kandidaadi ülesseadmise kohta ka opositsiooni esindajalt Aare Allikult, kes tõdes, et on asja peale mõelnud, kuid otsust pole veel teinud. Praeguse häältejaotuse juures poleks Alliku võimalused volikogu esimeheks saada ka eriti suured.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 022 korda, sh täna 1)