Kuressaare viiuldajad Stockholmis edukad

Kuressaare muusikakooli õpilased Tähelill Niit ja Karl Jõgi saavutasid IV Stockholmi rahvusvahelisel muusikakonkursil auhinnalise koha. Tähelill Niit jagas kuni 9-aastaste vanusegrupis esikohta ja Karl Jõgi 10–12-aastaste vanusegrupis kolmandat kohta. Konkursist võtsid osa noored muusikud paljudest Euroopa maadest, Hiinast ja ka Ameerika Ühendriikidest.

Kuressaare muusikakooli metoodik-õpetaja Laine Sepa sõnul alustas 8-aastane Tähelill Niit viiuliõpinguid nelja-aastaselt. Niidu edu saladus peitub eelkõige edukuse kolmnurga ehk õpilase, õpetaja ja lapsevanema ühises eesmärgi nägemises ja selles suunas töötamises, selgitas Sepp. Eelmisel aastal tuli Niit Stockholmis teisele kohale.

Karl Jõge iseloomustas Laine Sepp kui abivalmis ja tagasihoidlikku poissi, kes võib aga mängida vägagi tuliselt. “Seda on tõestanud ka tema viimased ülesastumised Kuressaares ja loomulikult Stockholmis,” lisas Sepp. Nii Niit kui ka Jõgi on häid kohti saavutanud teistelgi konkurssidel.

Tšellistide kõigi vanusegruppide ja viiuldajate nooremate vanusegruppide žüriis olnud Laine Sepp ütles, et tähelepanuväärselt on edasi arenenud need maad, mis varem eesliinil seisnud Venemaast nõrgemad olid. Eraldi tõi ta välja Rootsi. “On saadud aru, et vabakasvatusega ei saavutata midagi,” arvas Sepp ja lisas: “Muusikaõppimine nõuab andumust ja distsipliini.”

Laine Sepp tänas ka Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgruppi, kes sõitu toetas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)