Diislivaras sai tingimisi karistuse

Kuressaare kohtumajas 16. aprillil kokkuleppemenetluses toimunud istungil tunnistas kohtunik Kristel Pedassaar Märt Kirri (36) süüdi korduvates sissemurdmisega vargustes ja mõistis talle karistuseks kaks aastat vangistust. Kolm eelvangistuses viibitud päeva arvati karistusaja hulka. Kirri ärakandmisele kuuluvaks karistuseks jäi seega üks aasta, 11 kuud ja 27 päeva vangistust.

Kohus otsustas jätta Kirrile mõistetud vangistuse tingimuslikult kohaldamata, kui ta kolmeaastase katseaja jooksul ei pane toime uut tahtlikku kuritegu ja täidab talle käitumiskontrolli ajaks pandud kontrollnõudeid ja kohustusi. Katseaega hakati lugema kohtuotsuse kuulutamise päevast ehk 16. aprillist.

Märt Kirr varastas alates 24. septembrist 2013 kokku neljateistkümnel korral metsalangetusmasinatest diislikütust ja tööriistu. Ta murdis sisse ka metsas seisnud haagissuvilasse ja varastas sealt elektroonikat. Ära ei põlanud mees ka näiteks 2 eurot maksvat paberkäterätiku rulli.

Oma tegevusega tekitas Kirr kahju üle 4600 euro.

Kannatanud ehk RMK, OÜ HMPK, Saarte Metsamajanduse OÜ, OÜ Leisi Saekaater, OÜ Reta Puit ja Arvi Tepper tsiviilhagi esitada ei soovinud. OÜ-le Sikassaare Metsad peab Kirr maksma 228 eurot ja Pärnasalu OÜ-le 94 eurot.

Riigituludesse mõisteti Kirrilt kriminaalmenetluse kuludena 585 eurot sundraha ja 105 eurot kaitsjatasu. Märt Kirr ütles kohtus, et saab kokkuleppest aru ja nõustub sellega ning kahetseb tehtut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 667 korda, sh täna 1)