Heategevustalgutel on kõigil võimalus kinkida elu

Eeloleval laupäeval kogub vähiravifond Kingitud Elu üle Eesti kokku nii palju annetusi, et kõik vähihaiged saaksid 2015. aastal neile hädavajalikku ravi.

Fondi juht ja asutaja Toivo Tänavsuu tõdes, et vähiravifond, olles tegutsenud aasta – tegevust alustati mullu märtsis –, andis mõistmise, et Eesti inimesed on lahked ja neile tegelikult väga meeldib annetusi teha. Aastaga õnnestus koguda üle 300 000 euro.

“Meil oli veel üks väga positiivne moment meie esimesel tegevusaastal – saime toetada kõiki inimesi, kes meilt abi taotlesid. Neid inimesi oli 11, vanuses 20–77 eluaastat,” rääkis Tänavsuu.

Kuna käes on igakevadine talgute aeg, tekkis fondi vedajatel nüüd mõte, et miks mitte selgi moel midagi ära teha ja kindlustada see, et kõik vähihaiged, kes haigekassalt abi ei saa, saaksid siiski neile vajalikku ravi ka sel aastal. “Oligi mõte kutsuda terve Eesti ühiskond üles annetama, igaüks talle jõukohase annetusega, ja kutsuda appi ka tuntud poliitikuid, ministreid, riigikogulasi, kellest paljud mulle meeldiva üllatusena olid kohe valmis aktsiooni panustama.”

Elukinkimise talguteks on vähiravifondi eestvedajad nimetanud kogu selle nädala, ent aktsioon kulmineerub laupäeval, mil üle Eesti apteekides on väljas mõnisada vabatahtlikku ja seda just eesmärgiga koguda annetusi vähihaigete raviks.

Saaremaal toimuvad talgud Saare Selveriga ühes majas asuvas Südameapteegis.

Saarel on riigikogulastest talgutel kaasa löömas Saaremaa oma mees Kalle Laanet. Aktsioonis lööb siinpool merd kaasa ka Saarte Hääl, kes kutsub kõiki üles heategevustalgutel osalema ja on esindatud ka vabatahtlike hulgas.

Ka juba enne laupäeva saab oma annetuse teha. Kuidas täpselt, leiab infot fondi kodulehelt www.kingitudelu.ee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 166 korda, sh täna 1)