Häirenupp võib päästa eaka elu

Tänapäeval on peamine väärtus tegutsemine – uute teadmiste, kogemuste omandamine ja läbi nende arenemine paremuse suunas. Oleme suunanud oma pilgu tõelistele väärtustele – perele, täpsemalt eakate ja puudega inimese heaolule ning nende iseseisvuse säilitamisele, andes inimesele endale ja lähedastele turvatunde.

Häirenuputeenused on maailmas kasutusel üle 30 aasta. Eestis toimib üleriiklik Medi häirenuputeenus 2010. aasta kevadest, seda osutatakse kõikides maakondades ja valdades, isegi väikesaartel. Pea nelja aasta jooksul on hädalisi aidatud ja abilisi koju saadetud üle 400 korra, sealhulgas on olnud üle 15 kiirabi- ja isegi paar politseiväljakutset. Paarikümnel korral on nii inimese elu päästetud.

Häirenupp kas kaela või käele

Süsteem on väga lihtne ja mugav. Koosneb häirenupust ja hoolekandetelefonist. Hoolekandetelefon paigaldatakse kodus kesksele kohale ja häirenupp kas käele nagu käekell või kaela. Kui tekib ohuolukord, siis pruugib vaid nuppu vajutada ja meie kõnekeskus pöördub läbi hoolekandetelefoni kliendi poole, et kuidas saab teda aidata ja mis on juhtunud. Abivajadusel pöördutakse kuni kolme kontaktisiku poole. Keskus kutsub välja sõltuvalt olukorrast ka tuletõrje, kiirabi või politsei. Medi häirenuputeenusega saate alati kindel olla, et kui vajutate häirenuppu, on meie kõnekeskus ööpäevaringselt valmis lahendama teie probleemi.

Oma kogemusest rääkis Torma valla sotsiaaltöötaja Eha Vesikol: “Meie valla memme, kellel nupp käel, tabas ühel ööl tõsine terviserike, mis ei lubanud tal isegi liigutada ega tõusta. Nupule suutis ta ikkagi vajutada ja operaatoriga suhelda.

Kohale kutsuti kiirabi ja informeeriti ka poega, kes tuli välisust avama. Memm on tänaseks paranenud ja kodus tagasi. Ta on väga tänulik ja leiab, et kui tal selline abivahend on, jääb ta ka tulevaks talveks koju. Mul on tõesti hea meel, et ta sellisel moel abi sai.”

Alati ei pea isegi häirenuppu vajutama, et tunda end oma kodus üksinda kindlamalt ja julgemalt. Selle kohta on tabavalt öelnud Laeva valla hoolealune Natalja: “Kui oled üksik ja vana, ei oska paremat asja tahtagi. Mul pole veel nupu abi vaja läinud, aga hoopis kindlam tunne on küll. Isegi vargaid ei karda enam. Ei oskagi enam ilma punase nuputa olla. Mobiili ei kanna ju igal sammul kaasas, nupp on kodus alati käel.”

Üldjuhul on teenuse tellijad kohalikud omavalitsused. Kuid üha sagedamini leidub teadlikke lähedasi, kes varustavad oma kallid vanemad, vanavanemad või hoolealused Medi häirenupuga.

Uudne abivahend – ravimidosaator

Teine põnev ja Eestis uudne abivahend on automaatne ravimidosaator. Selle, maailmas laialt kasutatava koduse lahenduse ülesanne on tagada, et inimene manustaks õiget ravimit õigel ajal. Seade välistab üledoseerimise ja vale ravimi võtmise. Mitmete haiguste puhul on ju ravimi õigeaegne võtmine äärmiselt elutähtis.

Eakate ja ka laste iseseisvaks toimetulekuks oma kodus on meil välja pakkuda elektripliidi valvur, mis hoiab ära võimaliku tulekahju ning aitab säästa inimelu ja vara. Eriti vajalik on pliidivalvur ühisköökides, sotsiaalkorterites, -majades ja üksinda elavate eakate jaoks.

Häirenuputeenus võimaldab eladakauem ning õnnelikult ja turvalisemalt oma armsas kodus.


 

Pöördu julgelt meie, Medi häirenuputeenuse pakkujate poole telefonil 66 18 181, e-postil info@medi.ee või kodulehe www.medi.ee kaudu. Samuti tasub küsida Medi häirenuputeenust oma linna või valla sotsiaalosakonnast.
Lisainfot saab: Meditech Estonia, telefon 66 18 181; info@medi.ee; www.medi.ee; www.häirenupp.ee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 116 korda, sh täna 1)