Usk tõi Alur Õunpuu mülkast välja (4)

AITAB HEA MEELEGA: Alur Õunpuu sõnul on söögikraami saajaid nädalas paarisaja ringis. Foto: Tambet Allik

AITAB HEA MEELEGA: Alur Õunpuu sõnul on söögikraami saajaid nädalas paarisaja ringis. Foto: Tambet Allik

Kuressaare toidupanga koordinaatoril, Nelikaare koguduse pastoril Alur Õunpuul (43) on kiired päevad. Kuna Euroopa Liidu toiduabi jagamise keskus asub Vete tänaval, on seal tegutsevatel inimestel aprillis-mais käed tavalisest veelgi rohkem tööd täis.

Mullu septembris tegevust alustanud Kuressaare toidupanga koordinaatori töö on Aluri sõnul vaat et täiskohaga amet. “Üksi seda ei suudakski, aga õnneks on meil tubli meeskond,” kiidab ta. “Tänu neile inimestele on toidupanga tegevus sujunud hästi.”

Lisaks kümmekonnale inimesele, kes kauplustes söögikraami järel käivad, toiduaineid pakendavad ja jagavad, on suureks abiks vabatahtlikud. Nemad tutvustavad toidukogumispäevadel poodides toidupanga tegevust ja aitavad annetajate ostetud kaupa kokku koguda.

Elu oli jõudnud omadega karile

Kuigi Alur elab Valjalas, on ta sündinud ja kasvanud Pihtla vallas Sutu külas Saatla talus.

Alur on Laur ja Elna Õunpuu vanim laps, tal on kaks nooremat õde. Annika töötab praegu Grand Rose’i spaahotellis, Andra elab Tallinna külje all Sauel.

Alur on käinud Sandla lasteaias, õppinud Pihtla algkoolis – mille direktori ametit tema ema praegu peab – ja pärast seda linnas, Kingissepa 8-klassilises koolis.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 061 korda, sh täna 1)