Mik Mölder valiti EKRE juhatusse keskerakondlasena (64)

Mik MölderEesti Konservatiivse Rahvaerakonna Saaremaa ringkonna juhatusse valitud Mik Mölder (fotol) oli juhatusse valimise ajal äriregistri andmetel veel Eesti Keskerakonna liige.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Saaremaa ringkond taastati 10. aprillil. Mik Mölder astus äriregistri andmetel Keskerakonnast välja 15. aprillil. Samal päeval sai temast registri andmetel EKRE liige.

Mik Möldri endaga toimetusel neljapäeval ühendust saada ei õnnestunud. EKRE Saaremaa ringkonna juhatuse esimees Maria Kaljuste selgitas aga, et Mölder oli eelnevalt temaga ühendust võtnud ja olukorda selgitanud.

Kaljuste lisas, et erakonna esimees Mart Helme seadis Möldrile tingimuseks, et ta peab kirjutama avalduse EKRE-ga liitumiseks ja tasuma ka liikmemaksu. Mölder täitis mõlemad tingimused. Samuti küsiti Kaljuste sõnul kõigi kohalolnute käest, kas selline variant sobib. Nii oligi võimalik valida Mik Mölder juba 10. aprillil EKRE Saaremaa ringkonna juhatusse. «EKRE liige sai temast (Mik Möldrist – toim) siiski pärast avalduse kirjutamist ja selle aktsepteerimist erakonna poolt,” ütles Kaljuste kokkuvõtteks.

Kaljuste viitas ka EKRE põhikirjale, kus seisab: “Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmeks võetakse vastu isikliku kirjaliku ja (digi)allkirjastatud avalduse alusel. Avaldus vaadatakse ringkonna juhatuse poolt läbi peale laekumist või erakonna juhatuse poolt, kui ringkonna juhatus ei ole koos käinud kuu aja jooksul.”

“Saime sellest teada äriregistri vahendusel, järelikult tuleb tal uues erakonnas korraldada uus valimine, muidu valiti ta teise erakonna piirkonna juhatusse tõesti keskerakondlasena,” ütles Saarte Häälele Keskerakonna Läänemaa piirkonna esimees Jaanus Karilaid. Ja lisas: “Edu Mikule!”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 873 korda, sh täna 1)