Valjala vaeb viit vaheaega (10)

Valjala vallavolikogu teisipäevasel istungil rääkis Valjala põhikooli hoolekogu aseesimees Evelin Kuris, mida arvavad lapsevanemad kooli üleminekust uuele süsteemile – viiele koolivaheajale.

Vanemate küsitluse tulemusena selgus, et viie vaheaja poolt oli 23 lapsevanemat, vastu 15. Hääletusest osavõtu protsent oli üle 50.

Laste hulgas läbiviidud küsitlusest selgus, et 53 õpilast oli poolt ja 24 vastu, ning Valjala põhikooli hoolekogu liikmetest oli neli poolt ja kolm vastu.

Valjala vallavanema Aare Martinsoni sõnul üleminek viie vaheaja süsteemile transpordiprobleeme ei tekita ja bussiliini graafikuid on võimalik vajadusel muuta. Kooli õppealajuhataja Tõnu Soots toonitas, et kooli seisukohast pole vahet, kas on neli või viis vaheaega, kuid otsuse teevad siiski lapsevanemad.

Valjala vallavolikogu esimees Liilia Eensaar ütles, et kuna otsust viie vaheaja kohta soovitakse saada hiljemalt mai lõpuks, siis tahab uus süsteem veel arutamist. Seega teisipäeval mingit otsust uue süsteemi suhtes vastu ei võetud.

Saare maakonnas oleks Valjala põhikool esimene kool, mis läheks, kui vald selleks loa annab, üle viie vaheaja süsteemile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 567 korda, sh täna 1)