Südameapteek paneb rõhku südame tervisele

SÜDAMEAPTEEGIST SÜDAME HEAKS: Proviisor Merle Meola teab, mida oma tervisest hoolivatele inimestele soovitada. Foto: Tambet Allik

SÜDAMEAPTEEGIST SÜDAME HEAKS: Proviisor Merle Meola teab, mida oma tervisest hoolivatele inimestele soovitada. Foto: Tambet Allik

Eile avas Kuressaares Saare Selveris külastajatele uksed Südameapteek, mis paneb rõhku personaalsele lähenemisele.

Kella kolmeks pärastlõunal oli esimest päeva avatud apteeki külastanud juba poolsada inimest.

“Seni on kõige rohkem ostetud vitamiine,” ütles apteegi juhataja, proviisor Merle Meola.

Proviisori sõnul iseloomustab Südameapteeki kõrgetasemeline teenindus. “Selle tagavad professionaalsed proviisorid ja farmatseudid ning muidugi personaalne nõustamine,” lausus Meola.

Südameapteegi retseptuur erineb veidi teiste apteekide omast, et kliente personaalselt nõustada. Delikaatsema murega apteeki tulnu saab oma probleemist rääkida ja nõu küsida lausa eraldi kabinetis.

Kaubavalik on apteegis lai. Seal on eraldi põetus- ja esmaabiosakond, ema ja lapse, ent ka mehe tervise osakond, optikaosakond ning koguni suveapteek, mille riiulitelt leiab suure valiku päikesetooteid ja allergiarohtusid.

“Erinevalt teistest apteekidest on meil müügil ka veterinaariatooted,” rääkis Südameapteegi piirkonnajuht Heli Pilar. “Näiteks võib siit koerale osta puugivastase kaelarihma.”

Lisaks proviisor Meolale töötab apteegis kaks farmatseuti ja viis klienditeenindajat. “Tööle soovijaid, kelle seast valida, oli väga palju,” märkis Meola.

Südameapteegis saab tasuta mõõta vererõhku. Hiljemalt sügisel, kui hakkab tööle nõustamiskabinet, on võimalik tasu eest määrata veresuhkrut, hemoglobiini, kolesterooli, samuti kehakoostist, teha geeniteste, testida laktoositalumatust, vitamiinide omastamist ja kindlaks teha kaalutõusu põhjused.

Diabeeditugi annab tasuta või väikese tasu eest nõu ja abi inimestele, kellel on diagnoositud diabeet. Samuti toimub apteegis haavaravi nõustamine. Soodustusi saab Südameapteegi kaardiga ja Ühiskaardiga.

“Südameapteeki võib kodust tuua vanad ravimid ja vitamiinid, mille kasutamistähtaeg on möödas,” ütles Heli Pilar.

Apteek on avatud seitsmel päeval nädalas kell 9–21.

Südameapteekide ketil on üle Eesti 68 apteeki, neist kümme nõustamiskabinetiga. Neis apteekides töötab kokku üle 300 proviisori ja farmatseudi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 976 korda, sh täna 1)