Fred Eriku trepitõstuk kuulutati aasta heateoks

TÄNUSÕNAD: Tiitlit käis vastu võtmas Lümanda põhikooli direktor Liia Raun. Foto: Sven Reemet

TÄNUSÕNAD: Tiitlit käis vastu võtmas Lümanda põhikooli direktor Liia Raun. Foto: Sven Reemet

Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses toimus läinud reedel Eesti liikumispuudega inimeste liidu tänuüritus “Aasta tegu”.

Liidu tegevjuht Auli Lõoke rääkis, et tänuüritusel tunnustasid ja tänasid nad üksikisikuid, asutusi ja organisatsioone, kes on liikumispuudega inimesi toetanud sõna või teoga 2014. aastal või ka pikema aja jooksul.

Liidu traditsiooniline üritus toimus juba neljateistkümnendat korda. Aastate jooksul on tänumeene saanud ligi 170 sõbrakäe ulatajat, sel aastal lisandus üheksa. Nende hulgas pälvis tiitli “aasta heategu” Lümanda põhikooli aktsioon soetada oma ratastoolipoisile trepitõstuk.

Lümanda põhikooli puhul avaldasid hindajatele muljet heategevuskontserdid ja kampaaniad kolmandas klassis õppiva ratastoolipoisi Fred Erik Kuivjõe aitamiseks, et paigaldada kooli trepitõstuk. Kooli sihikindlus viis eesmärgile – Fred Erik alustas sel aastal viimast õppeveerandit, liikudes teisele korrusele trepitõstukiga.

“Meie juhatusel polnud pikka arupidamist – Lümanda koolipere läbis arutelu kohe esimesel korral, sest tegemist oli tähelepanuvääriva ettevõtmisega,” kinnitas Lõoke. “Müts maha direktori ees, kes asja vedas!”

Lõokese sõnul kujutab ta ette, millise head-tegemise-kogemuse said selle kooli teised õpilased. Ta märkis, et vaevalt tuleb sellisest koolist teiste muredesse külmalt suhtuvaid noori.

Selle teo märksõnad on hoolivus ja empaatia – Fred Erikul on võimalik kool lõpetada ja küllap on tõstuk abiks veel nii mõnelegi teisele, kel liikumisega raskusi. “Õnnetused käivad ju ikka mööda inimesi – pole meist keegi kaitstud kasvõi luumurru eest, mis trepist liikumise vaevaliseks teeb,” sõnas Auli Lõoke.

“Aasta seiklussarja” tiitli sai tänuüritusel aga tõsielusari “Piire ületades”, kus panid oma võimeid proovile puudega inimesed üle Eesti, nende hulgas ka Saaremaalt pärit Tom Rüütel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 373 korda, sh täna 1)