SÜG-i XLV lennu mälestusteraamat vajab hoogu

Internetiportaalis Hooandja kogutakse annetusi Saaremaa ühisgümnaasiumi XLV lennu ühise raamatu “Saaremaa Ühisgümnaasiumi XLV lend tahavaatepeeglis” väljaandmiseks.

Tartu ülikooli teadur Gerda Johanna Raidaru, SÜG-i XLV lennu vilistlane, ütleb, et esindusalbumis “Saaremaa Ühisgümnaasium 1865–1995” leiab XLV lennu lõpetajate nimekirjast 53 nime. XLV lennu viimasel kokkutulekul (50 aastat lõpetamisest) leiti, et on viimane aeg koondada elukäigud sünnist nüüdisajani. Seetõttu võtsid XLV lennu aktivistid Adik Sepp ja Sirje Överus asja ette ja hakkasid lennukaaslastelt lugusid koguma.

Nüüdseks on lennukaaslaste talletatud lood kokku seatud ja tehtud ka esimene korrektuur. Pärast teist korrektuuri raamat küljendatakse, kujundatakse ja trükitakse Tartu trükikojas Greif. Nii palubki SÜG-i XLV lend headelt hooandjatelt abi kogumiku trükkimiseks ja igasugune toetus on tänuväärt. Kogumiku presentatsioon toimub 4. juulil Kuressaares.

Raamatu väljaandmiseks on vaja 1500 eurot. Annetada saab Hooandja keskkonnas alates 2 eurost ja rahakogumine kestab 15. juunini. Raamat toimetatakse headele hooandjatele soovi korral kas isiklikult või posti teel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 359 korda, sh täna 1)