Kaasav eelarve: raekojale torn ja Torni tänavale “lamav politseinik” (5)

Eile pärastlõunaks oli veebikeskkonnas VOLIS kogunenud 18 ettepanekut, mis puudutavad Kuressaare linna mitmeid eluvaldkondi.

Näiteks on ette pandud rekonstrueerida J. Smuuli 3 kortermaja ja Tooma poe vaheline teelõik. Selgituses seisab, et väikese teelõigu ääres asuvad paki- ja sularahaautomaat ning parkla, mistõttu seda kasutatakse üsna intensiivselt. Eeldatavaks maksumuseks on pakutud 7330 eurot.

Üks kodanik leiab, et Kudjape kalmistul ei piisa rehasid, luudasid, kastekanne ja ämbreid. Kalmistuga on seotud teinegi ettepanek: «Rajada Kudjape kalmistu uue osa väravate juurde korralik parkla ja renoveerida Pähklimetsa teega piirnev kiviaed.» Inventari ostmise kuludeks on pakutud 1000 eurot, parkla rajamiseks 30 000 eurot.

Ettepanekuid on laekunud ka seoses tuntud ajalooliste hoonetega. Kuressaare Püha Nikolai kiriku hoovi soovitatakse installeerida leedprožektorid, et valgustada kirikuhoone fassaadi ja torne. Teine ettepanek puudutab Kuressaare raekoda.

“Teen ettepaneku ehitada kaasava eelarve rahaga Kuressaare linna raekojale torn,” kirjutab üks kodanik, kes leiab, et see oleks palju mõistlikum rahakasutus kui mõne tänavalõigu asfalteerimine.

Üks linnaelanik märgib aga murelikult, et Torni tänaval liiklusõnnetuse juhtumine on vaid aja küsimus. Nimelt leiab ta, et autode ja eriti mootorrataste sõidukiirus on lõigul, mis jääb muusikakooli ning Torni ja Rohu tänava risti vahele, ohtlikult suur. Olukorda aitaks ettepaneku tegija hinnangul leevendada teekünnis.

Ettepanekuid saab esitada 3. maini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 652 korda, sh täna 1)