Silveston võitis maakonna võrkpallitiitli kuldse geimiga

RÜNNAKUL: Turniiri parimaks mängijaks valitud Helar Jalg püüab järjekordset punkti tuua. Foto: Tambet Allik

RÜNNAKUL: Turniiri parimaks mängijaks valitud Helar Jalg püüab järjekordset punkti tuua. Foto: Tambet Allik

Kui maakonna meeste võrkpallimeistrivõistluste finaalseeria esimeses kohtumises võitis Kaarma Silvestoni 3 : 0, siis teises võitis Silveston omakorda Kaarmat 3 : 1. Nii selgitas võitja kuldne geim, milles tiitlikaitsja oli 15 : 11 parem.

Silveston sai otsustavas geimis ette 8 : 4 ja 14 : 7. Seejärel anti pisut järele ja Kaarma vähendas kaotusseisu 11 : 14-le. Siis vilistasid kohtunikud nende sidemängijale “sooja palli” ja kuldmedaliomanik oli selge.

“Kuldne geim on loterii,” tõdes Silvestoni treener Hannes Sepp. “Meil oli rõhk sellel, et võtame end kokku, läheme igale pallile järele ja kasvõi veri ninast välja peab võit ära tulema.”

Kaarmal lootus püsis

Kaarma treeneri Eldur Torni sõnul alustati kuldset geimi mõttega, et ehk saatus ikka kusagilt pöörab ja ei saa nii olla, et Silveston võidab neli geimi. “Lootus oli, et poolte vahetuseks juhime ja sealt edasi on juba lihtsam,” rääkis Torn. “Paraku olime taga ja kui seis oli 7 : 14, olin kindel, et seda mängu enam ei päästa. Kui jõudsime aga 11 : 14-le, tuli rumal “soe pall”. Mine tea, kuidas see mäng oleks muidu võinud lõppeda.”

Silveston oli korduskohtumises kui ümber sündinud ja alustati bravuurikalt. Kevin Saar hakkas servima ja Silveston sai ette 13 : 0. “Sealt saime emotsiooni üles ja mängu jooksma,” tunnistas Hannes Sepp.

Eldur Torn pidi tõdema, et 0 : 13 kaotusseisu jäämine oli kogu finaalseeria võti. “See oli meie jaoks kui külm dušš ja võttis emotsioonid maha,” kurtis ta. “Kuigi pärast seda võitsime geimi, ei saanud me mängu ikkagi enam korralikult käima.”

Hoo üles saanud Silveston võitis avageimi 25 : 12, kuid kaotas teise 26 : 28. Järgmised kaks geimi kuulusid aga taas neile tulemusega 25 : 15 ja 25 : 22. “Mehed ütlesid, et esimeses mängus andis tunda see, et kui sa iga päev kaks korda päevas harjutad ja siis tuleb paus sisse, on raske end käima saada,” rääkis Hannes Sepp. “Tase oli hoopis teine, meestel oli emotsioon üleval, sidemängija ja ründajate koostöö klappis.”

Eldur Torn avaldas oponentidele tunnustust. “Kaotada peab oskama ja tuleb tunnistada, et Silveston oli parem,” konstateeris ta. “Meie jaoks oli teine mäng täielikult esimese vastand. Silveston mängis hoopis teistsugust mängu, neil blokk pidas ja rünnakud olid tulemuslikumad. Eilne kerge võit võis muidugi uinutada ja see tuli liiga kergelt. Mehed ütlesid, et sooja tehes sai ka higisemaks kui finaali mängides.”

Esimene kohtumine ühepoolselt Kaarmale

Finaalseeria esimeses kohtumises sai Kaarma pisut enam kui tunniga Silvestoni üle kindla 3 : 0 võidu.

Kaarma võitis geimid 25 : 15, 25 : 15 ja 25 : 20 ning treener Eldur Torn sai tõdeda, et võit tuli kergemini, kui mehed selleks valmis olid. “Uskusime, et tuleb lõpuni punkt-punkti mäng ja olime valmis ka Silvestoni võiduks. Plaan oli võidelda lõpuni iga palli pärast niikaua, kui kohtunik pole vilistanud. Meil õnnestus rünnak paremini ja servi vastuvõtt oli ka suhteliselt hea.”

Silvestoni treener Hannes Sepp märkis, et nende jaoks oli tegu korraliku koosseisu otsimise mänguga ja kuidagi ei saadud end käima. “Meil ei klappinud ründajate ja sidemängijate koostöö, emotsioon oli natuke tuim, aga usun, et mehed teevad järeldused ja homme läheb mänguks,” lausus ta.

Pronksmedalid võitis Saaremaa spordikool, kes alistas kahemängulise seeria avakohtumises Siimu Auto 3 : 0 (25 : 20; 25 : 19; 26 : 24) ja teises 3 : 1 (21 : 25; 25 : 20; 25 : 17; 25 : 20).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 225 korda, sh täna 1)