Lugeja kiri: Hobusekasvatajad said koolitust

Kõljala on hobusekasvatajatele tuttav koht, sest traditsioonilisi ratsavõistlusi ja hobuste jõudluskatseid on seal korraldatud üle kolmekümne aasta.

Seekord oli kokkusaamise põhjuseks Saarte nõuandekeskuse korraldatud infopäev “Eesti hobuse õpetamise üldnõuded ja jõudluskatsed”, mille viis lektorina läbi väga suurte kogemustega aretustööspetsialist Andres Kallaste.

Õppepäeva teoreetiline osa toimus Kõljala külamajas ja praktiline osa jätkus Kõljala tallis.

Osalejad, keda oli Saaremaa eri paigust kohale tulnud ligi paarkümmend, said hobuste õpetamise ja näitustel-võistlustel osalemise teemadel nii näpunäiteid kuulda kui ka ise kaasa rääkida.

Saadi teada, kui olulised on hobuse kehaehituse õiged proportsioonid ja nurgad ning sedagi, et päritavate omaduste koefitisent on 0,25–0,50 ja ülejäänu sõltub keskkonnast, kus hobune kasvab. Iga aretaja peaks hoole ja armastusega kasvatama just selliseid loomi, nagu talle meeldib, muidu ei ole tema aretustööl tulemust.

Kõlama jäi mõte, et eelkõige tuleb looma juures välja tuua meeldivad ja positiivsed omadused. Ei tohi hobuste välimikku hinnates otsida ainult vigu. Otsigem siis üles nii enda kui ka oma sõprade kõige positiivsemad küljed ja kohtume järgmisel õppepäeval.

Gerle Aljas

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)