Linlased saavad eterniidijäätmeid ära anda tasuta (6)

Kuni aprilli lõpuni kestab Kudjape jäätmejaamas kodumajapidamises tekkinud eterniidijäätmete tasuta vastuvõtt. Jäätmeid võetakse tasuta vastu Kuressaare linna rahvastikuregistrisse kantud elanikelt, kui jäätmed pärinevad Kuressaares asuvalt kinnistult, mille puhul on täidetud korraldatud jäätmeveo nõuded.

“Eterniidijäätmed on asbesti sisaldavad katusekatteplaadid ja nende tükid,” selgitas linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Katrin Koppel, lisades, et eterniidijäätmete tasuta äraandmiseks tuleb eelnevalt temaga ühendust võtta telefonidel 45 50 529, 52 47 636 või katrin.koppel@kuressaare.ee, sest vajadusel kontrollib ta eterniidijäätmed kohapeal üle.

Jäätmejaamas võetakse eterniidijäätmed vastu tasuta, kui selleks on jäätmejaama laekunud linnavalitsuse kooskõlastus. Kuni 50 kg eterniidijäätmeid võetakse jäätmejaamas tasuta vastu ka ilma kooskõlastuseta.
Kopli andmetel oli 20. aprilli seisuga tasuta ära antud 14 190 kg eterniidijäätmeid. “Arvestades, et üks suur eterniidiplaat kaalub 25 kg, siis on ära viidud üle 500 plaadi ohtlikku eterniiti. Lõpliku koguse ja toojate arvu saame öelda mai alguses,” lubas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 821 korda, sh täna 1)