Albert hakkab ilmet võtma (3)

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Läinud nädalavahetusel käisid Saaremaa merekultuuri seltsi esindajad ühes Albert Uustulndi poja Lembitu ja veel mõne lähedasema inimese ja huvilisega Tallinnas uudistamas, kuis edeneb armastatud kirja- ja laulumehe monument.

Heal meelel tõdeti, et Albert Uustulndi monument hakkab ilmet võtma. Skulptor Hannes Starkopf rääkis Kadi raadio “Keskpäevatunnile” antud lühiusutluses, et sisuliselt ollakse lõpusirgel, jäänud on veel detailid. “Natuke nina muuta, nagu poeg Lembit ütles, kõrva samuti, ja põhimõtteliselt on ta neljapäevaks valmis,” sõnas skulptor.

Monumendi lõppkujul valmimiseni on aga eesseisvaid etappe veel mitmeid. Samas ollakse kõigi töödega graafikus.

MEIE ALBERT: Ühes Albert Uustulndi savikujuga jäid pildile skulptor Hannes Starkopf ja kirjaniku poeg Lembit Uustulnd.

MEIE ALBERT: Ühes Albert Uustulndi savikujuga jäid pildile skulptor Hannes Starkopf ja kirjaniku poeg Lembit Uustulnd.

“Albert allus tööle päris ilusti, ainult aeg-ajalt hakkas natuke vastu. Nägu on mitu korda tulnud teha ja maha võtta ja otsida õigeid lahendusi,” rääkis skulptor senisest tööprotsessist. Tema arvates oli hea, et monumendi valinud komisjon vaatas senitehtu üle ja andis soovitusi.

Lembit Uustulndile nähtu meeldis. “Tundsin ikka papa ära. Nina on tarvis natuke muuta, ja silmi. Võib-olla ka peale natuke lokki juurde panna, siis peaks küll täitsa tema moodi olema,” kinnitas ta.

Merekultuuri seltsi esimees Rein Sepp ütles, et kogu Tallinnas käinud seltskonnal kujunes ühine arvamus: monument on edenenud just nõnda, nagu plaanitud. “Esimene etapp ehk savikuju on nüüd põhimõtteliselt valmis. Poeg Lembitul oli vaid paar märkust, mis saab ära tehtud,” sõnas Sepp.

Kui need pisiparandused tehtud, algavad juba pronksitööd. “Kuju oli täitsa õige mehe nägu, igatahes tundsime ta kohe ära,” naeris Rein Sepp.

Tema sõnutsi on praegu lootus täiesti olemas, et monument valmib tähtajaks.

Saarte Hääl on varem kirjutanud, et mälestusmärk avatakse kirjaniku 90. sünniaastapäeval, mis on 2015. aasta 6. novembril. Kuju tuleb 2,2 meetrit kõrge ja läheb maksma 60 000 eurot.

Aita kaasa!

Jätkuvalt saab igaüks aidata monumendi valmimisele kaasa. Raha monumendi rajamiseks saab annetada SEB kontole numbriga EE461010220123874019 märgusõnaga „Albert Uustulndi mälestuse jäädvustamiseks“.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 942 korda, sh täna 1)