Teenetemärgi saanud Laine Sepal tegevusest puudu ei tule

RÕÕMUPÄEV: Laine Sepal ja tema endisel õpilasel Eva Aarnisel on mõlemal põhjust rõõmustada, viimane sai sisse Tallinna muusikakeskkooli. Foto: Tambet Allik

RÕÕMUPÄEV: Laine Sepal ja tema endisel õpilasel Eva Aarnisel on mõlemal põhjust rõõmustada, viimane sai sisse Tallinna muusikakeskkooli. Foto: Tambet Allik

Kuressaare muusikakooli kauaaegsele õpetaja-metoodikule Laine Sepale tuli tunnustus meeldiva üllatusena. “Mul on siiralt hea meel sellest, et minu ala on märgatud,” sõnas Sepp ja muheles: “Aga ega see midagi muuda, ma jään ju ikka samaks.”

Praegu on viiuli-, vioola- ja tšelloõpetajal väga kiired ajad. Lisaks tundide andmisele on tal pooleli doktorantuuriõpingud ja praegu käsil ka üks teadusartikkel. Doktoriks õpib Laine Sepp Tallinna ülikooli kasvatusteaduste instituudis.

Kuigi pillimängu on Sepp õpetanud üle neljakümne aasta, peab ta pidevat enesetäiendamist väga oluliseks. Tema doktoritöö käsitleb elava õppimise ja avastusõppe põhimõtete rakendamist viiulimängu algõppes.

Alles eelmisel nädalal pidas Laine Sepp ettekande Tallinna ja Tartu ülikoolide ühisel teaduskonverentsil “Traditsioon ja innovatsioon hariduses”. Tuleval nädalal sõidab ta aga kahe õpilasega Stockholmi rahvusvahelisele konkursile, mille žürii liige on ta olnud selle konkursi algusest peale.

Praegu õpib Sepa käe all kaksteist õpilast vanuses kaheksa kuni viisteist. Õpetaja hinnangul võib nende seas olla ka tulevasi elukutselisi muusikuid. Samuti hoiab Laine Sepp silma peal oma endiste õpilaste tegemisel. “Aeg-ajalt ikka võtame kontakti,” lisas ta.

Kuressaare muusikakooli direktori Tarmo Berensi sõnul on Laine Sepp muusikakooli raudvara ja väga tubli õpetaja. «Ta on ka välja töötanud oma metoodikad,” märkis Berens, kes on ka ise Sepa käe all viiulit õppinud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 437 korda, sh täna 1)