Peksupõrgust meretagusesse paradiisi

Foto: internet

Foto: internet

Just selliste sõnadega – põrgust paradiisi – kirjeldab Kristiina lahkumist vägivaldse mehe juurest ja kolimist mandrilt Kuressaarde, et siin uut elu alustada. Tänaseks on noor kahe lapsega naine Saaremaal elanud ligi pool aastat.

“Meie suhte algus oli ilus, kõik oli hästi,” meenutab kolmekümnendates aastates Kristiina tutvumist oma tulevase elukaaslasega. “Kui sündis esimene laps, siis oli ka mõnda aega kõik veel hästi, seejärel hakkasid asjad aga tasapisi kehvemaks muutuma.”

Mees, kes pitsi sisse just ei sülitanud, hakkas rohkem alkoholi tarvitama ja vähem tööl käima. “Kahjuks see aina süvenes,” tõdeb Kristiina, kes oma sõnul mõtles lahku kolimisele juba toona, viis aastat tagasi.

Mees lubas, et muudab end ja lõpetab joomise. “Paremaks ei muutunud aga midagi, kõik hakkas veelgi kiiremini allamäge minema,” nendib Kristiina.

Siis juhtus mehel aga tööõnnetus ja ta jäigi koju. “Ta vaatas, et saab kergelt läbi – kuna haigekassalt raha tuleb, ei peagi tööle minema, “leidis” endale uusi haigusi, istus kodus ja jõi.”

Lisaks haigekassast saadud rahale läks “kõrist alla” pere igapäevaseks toimetulekuks mõeldud raha. “Ta ei lubanud isegi lapsele midagi osta, ei riideid ega mänguasju.”

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 164 korda, sh täna 1)