Kängurupoiss kosub

TULEB SAAREMAALE TAGASI: Niipea kui kängurupoiss on suurem ja Luulupel tema pidamiseks tingimused olemas, viiakse loomake koju tagasi. Foto: erakogu

TULEB SAAREMAALE TAGASI: Niipea kui kängurupoiss on suurem ja Luulupel tema pidamiseks tingimused olemas, viiakse loomake koju tagasi. Foto: erakogu

Luulupe loomapargis sündinud kängurupoja, kelle ema ootamatult suri, võttis ajutiselt oma hoole alla Tarmo Hellat, kes loomakest öösiti iga kahe tunni tagant toidab.

“Kui känguruema suri, oli otsustamise koht, mis pojaga edasi teha,” ütles Tarmo Hellat Saarte Häälele. Kui Luulupe loomaparki tabas õnnetus, ei kõhelnud loomapargi kodulehte koostada aidanud tallinlane Hellat oma abi pakkumast.

Hellati sõnul oli kolm olulist põhjust, miks kängurupoega ei saanud Saaremaale jätta. “Esiteks peab inimene, kes Luulupel loomi hooldab, tegelema ka teiste loomadega ja tal on väljas palju toimetamist,” selgitas Hellat. “Kuna kängurupoeg vajab sooja ja lähedust, tuleks teda pidevalt endaga kaasas kanda, ent praegu on ilm tema jaoks liiga külm. Kui loom aga nii sisse pakkida, et tal õues külm ei oleks, võiks ta lämbuda.”

Teine oluline põhjus pisikese Tallinna viimiseks oli see, et vaid ligi neljakuuse kängurupoja immuunsüsteem ei ole veel nii tugev, et teiste loomadega kokku puutuda.

“Kolmandaks pole Saaremaal veterinaari, kes kängurubeebit ootamatu terviseprobleemi korral aidata oskaks,” nentis Hellat.

Tarmo Hellati sõnul vajab kängurutitt toitmist iga kahe tunni tagant. Seni on Hellati peal olnud öised toitmiskorrad. Mehe sõnul saab ta öösel magada jupikaupa, kokku keskmiselt neli tundi. Päeval hoolitseb kängurubeebi eest Hellati abiline.

Kuna spetsiaalset kängurupiima võtta ei ole, sööb loomapoiss praegu kitsepiima, kuhu on kaheksa tundi varem lisatud laktaasi, mis laktoosi glükoosiks lagundab. Kuna Hollandis on koostöös Austraalia kängurukasvatajatega välja töötatud spetsiaalse koostisega piim, mis sisaldab kõiki aineid, mida känguru kasvamiseks vajab, telliti Luulupe kängurupoisile Hollandist kahenädalane piimavaru, mis läks Hellati sõnul maksma 125 eurot.

Niipea kui kängurupoiss on suurem ja Luulupel tema pidamiseks tingimused olemas, viiakse loomake koju tagasi. Hellati andmeil peaks pisike känguru oma jalgel seisma umbes pooleaastaselt. Siis ei pea looma ka enam nii sageli toitma.
Luulupe loomapargi omaniku Kalle Küti sõnul, kes möödunud nädalal sotsiaalmeedias emakänguru surmast teada andis ja isakängurule uue kaaslase ostmiseks lahkete inimeste toetust palus, on aitajaid päris palju.

“Peaaegu on raha koos,” rõõmustas ta, lisades, et on tänulik kõigile, kes uue emase känguru soetamiseks raha annetanud on. Uus känguru on kavas tuua sealtsamast, kus eelmisedki, Muhust Nautse jaanalinnufarmist. Samuti väärivad tema arvates kiitust nii Tarmo Hellat kui ka kõik teised, kes on andnud oma panuse selleks, et pisike känguru oleks elus ja terve.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 710 korda, sh täna 1)