Turukioskid jäävad esialgu veel alles (4)

TÖÖ KÄIB: Janno Muruvee värvib kioskit, mille lõplik saatus selgub arhitektuurikonkursi järel. Foto: Tambet Allik

TÖÖ KÄIB: Janno Muruvee värvib kioskit, mille lõplik saatus selgub arhitektuurikonkursi järel. Foto: Tambet Allik

Eelmise aasta oktoobris teavitati linnarahvast, et Kuressaare turg peab saama nähtavaks, mistõttu oli plaanis eemaldada turu linnapoolse sissekäigu juurest kioskid ja väravapostid. Likvideerimise asemel said kioskid aga hoopis uue värvikuue.

Linnavalitsuse pressiesindaja Geili Heinmaa ütles Saarte Häälele üleeile, et praegu on tõepoolest käsil turuvärava kioskite ülevärvimine ja välisvalgustuse parandamine.

“Enne kioskite mahavõtmist oodatakse ära kesklinna arhitektuuriline lahendus, mille kohaselt peaks selguma mahavõtmise vajadus või siis sellise vajaduse puudumine,» selgitas Heinmaa ja lisas: «Seniks antakse kioskitele korralikum välimus.”

Arhitektuurikonkurss kogu kesklinna ja turuala arendamiseks kuulutatakse Heinmaa sõnul välja juunis.

Juttu on olnud ka uutest turulettidest, mida hetkeseisuga siiski ei tule. Esialgu oli plaanis hankida moodsamad turuletid kaasava eelarve 21 000 euro abil. Veebruaris ootas uute turulettide töösseminek muinsuskaitseameti kooskõlastust.

Heinmaa selgitas aga, et algne plaan soetada uued turuletid osutus asjatundjate ehk turul kauplejate hinnangul ebapraktiliseks. Seetõttu on pressiesindaja sõnul otstarbekas vanad letid korda teha ja kasutada eelarveraha muude turu korrastamiseks vajalike tegevuste jaoks.

Praeguseks on seoses turu uuendamisega turuhoone taguselt platsilt lammutatud puuputkad, turuhoones on tehtud elektriohutuse seisukohalt vajalikud tööd ja lõppfaasis on kalamaja projekteerimine. Lisaks on pressiesindaja sõnul väliterritooriumi jaoks tellitud istumispingid, lilleurnid ja prügikastid. Kalamaja tuleb turu praegusesse haldushoonesse.

“Kalamaja ehitus ongi kõige suurem eesseisev töö ja ilmselt valmib see tänavu sügisel,” teatas Heinmaa.

Kalamüüja Tamara Lember arvas, et oleks tore küll, kui talveks uude majja saaks. Praegu ostetakse turult kala vähe, nentis ta. Päevas on tal keskmiselt kümmekond klienti. Ühe põhjusena nimetas ta Rae poe lähedust.

Samas nentis Lember, et paljugi oleneb kaubavalikust: “Kiluajal oli rohkem ostjaid.” Ta märkis ka, et ostjate hulk vähenes pärast puuputkade lammutamist. “Kes tuli riideid vaatama, tuli ikka kalaleti juurde ka,” ütles Lember.

Tühjaks tehtud platsil saavad turutöötajad praegu oma autosid parkida. OÜ Kuressaare Bussijaam juhataja Aare Lehtsi sõnul võivad seal oma autosid hoida ka kauplejad. Linna avalik parkla see siiski ei ole, kinnitas ta. Väravaaugu ees on ka vastav liiklusmärk, mis sissesõidukeelust teada annab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 967 korda, sh täna 1)