Narkokaubitseja müüs ka alaealistele (5)

NÄGU EI VARJA: Kohtusse jõudnud narkokaupmees Marek Meinson kinnitas, et on oma süüst aru saanud ja enam nii ei tee. Foto: Tambet Allik

NÄGU EI VARJA: Kohtusse jõudnud narkokaupmees Marek Meinson kinnitas, et on oma süüst aru saanud ja enam nii ei tee. Foto: Tambet Allik

Kuressaare kohtumajas peeti eile kohut Marek Meinsoni (26) üle, keda süüdistati suures koguses narkootilise aine käitlemises ja selle edasimüümises ka alaealistele.

Lisaks peksis Meinson Kuressaares Ida tänaval möödunud aasta 29. septembril rusikatega üht meest ja ühel korral lõi ta ka kannatanule appi rutanud naist.

Prokurör Svetlana Maripuu esitas kohtule taotluse jätkata asja arutamist kokkuleppemenetluses, millega kohus ka nõustus.

Süüdistuskokkuvõtte järgi käitles Meinson 2014. aastal suures koguses narkootilist ainet. 13. oktoobrist kuni 24. novembrini ostis ta edasimüümiseks korduvalt väikeses koguses marihuaanat ja müüs seda oma tuttavatele.

Kinnipidamisel 24. novembril leiti tema juurest kolm minigripkotikest kokku 1,26 grammi peenestatud kanepiga. Samuti tellis ta 7. oktoobril internetist ainet 5F-HKB 48, millest valmistatud atsetoonilahusega pritsis piparmündilehti, saades nii 40 grammi rohelist puru.

Kinnipidamisel võeti talt seda puru ära 36,36 grammi.

Prokurör taotles Meinsonile peksmise eest kuus kuud vangistust, narkootikumidega kauplemise eest kolm aastat vangistust ja narkootikumide alaealistele müümise eest neli aastat ja kuus kuud vangistust. Kuna kergem karistus loetakse raskema määramisega kantuks, saab tema liitkaristuseks neli aastat ja kuus kuud vangistust, millest loeti kantuks eelvangistuses viibitud aeg alates 24. novembris 2014. Karistust ei pöörata tingimuslikult täitmisele, kui Meinson ei pane nelja aasta ja 6 kuu jooksul toime uusi kriminaalkuritegusid.

Temalt kinnipidamisel ära võetud 30 eurot kriminaalsel teel saadud tulu konfiskeeritakse. Marek Meinsoni ootab ees ka kopsakas menetluskulu. Esimese astme kuriteo eest tuleb tal maksta 975 eurot sundraha ning erinevateks ekspertiisitasudeks 1691 eurot ja kaitsjatasu 96 eurot.

Kokku tuleb Meinsonil maksta 2762 eurot, mille kohtualune palus ajatada kahe aasta peale. Kuna selline palve oli esmakordne, palus kohtunik Kristel Pedassaar kaitsja Andres Tammel vastav taotluse koostada.

Meinson kinnitas kohtus, et nüüd tal on mõistus kodus ja enam midagi sellist ei juhtu. Kohtuotsus kuulutatakse välja 29. aprillil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 916 korda, sh täna 1)