Orissaares kõlasid Albert Uustulndi laulud (FOTOD)

ANSAMBEL COLLECTA: Roman Vallaste, Rene Reinsoo, Helen Reinsoo, Külli Luup, Ülle Vallaste ja Ülle Reinsoo. Foto: Kalmer Saar

ANSAMBEL COLLECTA: Roman Vallaste, Rene Reinsoo, Helen Reinsoo, Külli Luup, Ülle Vallaste ja Ülle Reinsoo. Foto: Kalmer Saar

Reede õhtul kogunes Orissaare kultuurimajja võistu laulma seitse vokaalansamblit.

Heatahtlikud hindajad valisid oma lemmikuks Kihelkonna koguduse segaansambli Collecta (juh Ülle Reinsoo), publiku lemmikuks osutus ansambel Sõstrad (juh Veikko Lehto).

“Collecta puhul oli määrav ansambli vokaalne ühtlikkus ja musitseerimisrõõm,” ütles žüriisse kuulunud ja ise mitmes bändis mänginud ja üle 30 aasta Orissaare segakooris Horele laulnud Aavo Aljas. Ta lisas, et mõjuv oli ka dirigendi enda kirjutatud teose meisterlik esitus.

Aljase sõnul ei olnud siiski kõik žüriiliikmed päris ühel arvamusel. “Tugev võitjaks pretendeerija oli ka Sõstrad, kes sai nii publikupreemia kui ka kohustusliku laulu eripreemia,” märkis ta. Lisaks Aljasele kuulusid žüriisse muusik ja pillimees Märt Lehto, laulja Eevi Reinmets, Saare maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember ja muusikaõpetaja Monika Kipper.

EELK Kihelkonna koguduse segaansambel Collecta, mis tõlkes tähendab laulupalvet, sündis 1981. aasta kevadel. Ülle Reinsoo on ansamblit juhendanud sama aasta sügisest. “Oleme tänulikud ja rõõmsad võimaluse üle nii kaua koos laulda,” kinnitas Ülle Reinsoo, kes teeb ise oma kollektiividele laule ja seadeid. Reede õhtul esitas ansambel kolm laulu: Albert Uustulndi “Metsarajal” (seadnud Ü. Reinsoo) ja “Sellel saarel” (seadnud Ü. Reinsoo) ning Ülle Reinsoo “Stabat Mater”.

Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste ütles, et kõik esinejad olid vahvad ja väga tublid. Seekordne vokaalansamblite päev oli pühendatud Albert Uustulndi 90. sünniaastapäevale. Sestap tuli igal koosseisul esitada üks kohustuslik laul Uustulndi loomingust ja teine vabal valikul.

Vokaalansamblite päeval osalesid veel Muhu meesansambel (juh Leena Peegel), Tornimäe Vokiratas (juh Enda Juht), Laimjala Vallatud Kurvid (juh Ilvi Pihl), lauluansambel Kanarbik (juh Reet Lõugas) ja Salme naiskvartett (juh Rein Orn).

Viljaste sõnul toimus vokaalansamblite žanripäev juba 24. korda, kuid Orissaares esmakordselt. Õhtu juhatasid pidulikult sisse Orissaare Kannelnaised, kes loosisid välja ka “lauluõlid”, millel olid kirjas esinemise järjekorranumbrid.

Üllatusesineja oli kultuurimaja juhataja palvel selleks õhtuks loodud veel nimetu ansambel, kes oli ette valmistanud viis fantastiliselt kõlanud a cappella laulu. Viljaste sõnul võiks seda ansamblit nimetada lausa “riiklikuks akadeemiliseks Orissaare vokaalansambliks”. Sinna kuulusid Martti ja Merilin Nõu, Karlis ja Kristi Saar, Keili Simastel ja Mario Talvist. “Loodan, et neid saab edaspidi ka mujal kuulda ja näha,” märkis Anu Viljaste.

Samuti avaldas ta lootust, et Orissaare rahvas ei pea enam 20 aastat ootama, et kuulda nii heade vokaalansamblite esinemist. Tänusõnad ütles Viljaste ürituse toetajatele: Saaremaa omavalitsuste liidule, Orissaare vallale ja rahvakultuuri arenduskeskusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 756 korda, sh täna 1)