Koalitsioon püsiühendust enam ei luba (10)

Värskelt ametisse astunud valitsus Muhu ja Mandri-Eesti püsiühenduse nimel aktiivselt enam töötama ei hakka. Seda ei sätesta ka Reformierakonna, SDE ja IRL-i vahel sõlmitud koalitsioonilepe.

Saartega ühenduse pidamise kohta on seal vaid üks lubadus: “Tagame ajakohase lennu- ja laevaühenduse Eesti saarte ja mandri vahel. Soetame Saaremaa-Hiiumaa vaheliseks ühenduse pidamiseks uue parvlaeva.”

Seega on püsiühenduse rajamise idee nüüd vähemalt ametlikult mingiks ajaks kalevi alla pandud.

Seda, et praegu ühtegi selleteemalist uuringut või muud toimetust käsil ei ole, kinnitas Saarte Häälele ka selle teemaga tegelenud maanteeameti esindaja.

“Maanteeamet on vabariigi valitsuse korraldusega pandud ülesanded koostada sõitjate ja veoste üle Suure väina veo perspektiivse korraldamise kava, võrreldes erinevaid liikumisviise ja hinnates nende majanduslikke, sotsiaalseid ja kultuurilisi mõjusid, ning viia läbi keskkonnamõju strateegiline hindamine, täitnud,” ütles Saarte Häälele maanteeameti planeeringute osakonna juhataja Andres Urm.

Milline on projekti prioriteet ja rahastamisvõimalused, tuleb Urmi sõnul uurida majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 184 korda, sh täna 1)