Sajad lapsed murdsid e-viktoriinis pead (FOTOD) (1)

SAARLASED KOLMANDAD: Saaremaa parimad lasteajakirjade tundjad tulid II klassi arvestuses kolmandale kohale. Anabel Lanna (vasakul) ja Emma Ling Saaremaa ühisgümnaasiumist koos ürituse korraldaja ja oma juhendaja Irena Singiga. Foto: Tambet Allik

SAARLASED KOLMANDAD: Saaremaa parimad lasteajakirjade tundjad tulid II klassi arvestuses kolmandale kohale. Anabel Lanna (vasakul) ja Emma Ling Saaremaa ühisgümnaasiumist koos ürituse korraldaja ja oma juhendaja Irena Singiga. Foto: Tambet Allik

Saaremaa ühisgümnaasiumis toimus eile ajakirjade Täheke ja Hea Laps e-viktoriini finaalvoor, millest võtsid osa kaheliikmelised võistkonnad kogu Eestist. Nutikamad saarlased said teise klassi õpilaste arvestuses kolmanda koha.

“Kõik osalejad on juba võitnud,” ütles ürituse avamisel Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro, lisades, et pole tähtis, kui palju punkte keegi saab, sest ka iga kaotus on tegelikult võit ja kukkumisest õpitakse tõusma.

Finaalvooru avamisel tervitasid osalejaid SÜG-i poisteansambel Mätas, noormeesteansambel Varsakabi ja solist Merili Haak (juhendaja Mari Ausmees).

E-viktoriini lõppvooru pääses 25 võistkonda ja tänavu oli esmakordselt võimalik osaleda ka huvitavates töötubades.

Saaremaa ühisgümnaasiumi koridorid olid parajat saginat täis. Neljanda korruse arvutiklassis alustasid viktoriini kõik parimad neljandad klassid. Viktoriini viis läbi Salme põhikooli õpetaja ja haridustehnoloog Merle Lepik. Tähekese küsimused oli koostanud Pihtla kooli õpetaja Tiia Rihvk ja Hea Lapse küsimused Irena Sink SÜG-ist. Selleks, et viktoriini võita, pidi tundma ajakirju, vastama kiiresti ning olla tähelepanelik ja tugev meeskonnatöös.

3. ja 2. klasside õpilased olid samal ajal töötubades, kus võis teha paberist ajumudeli ja uurida, kus mingi keskus paikneb, ning seda juhendajate Madli Mikli ja Merje Lindmäe käe all. Teises töötoas tehti põnevaid keemia- ja füüsikakatseid, juhendas Ruta Kelt.

Et erinevatest koolidest tulnud juhendajatel igav ei hakkaks, tutvustati neile koolimaja ja Anne Teigamägi juhendamisel oli neil võimalus SÜG-i keskkonnahariduskeskuses ise deodoranti valmistada.

Väga populaarseks osutus ka teadusteatri etendus, kus SÜG-i abituriendid Magnus Kaldjärv, Andres Rüütel ja Reedik Sõber tegid põnevaid katseid ja valmistasid isegi jäätist.

“Üritus on igati korda läinud ja tundub, et lapsed on õnnelikud ja rahul,” ütles ürituse korraldaja, Saaremaa klassiõpetajate aineühenduse juht Irena Sink, tänades eelkõige kõiki osalejaid, abilisi ja toetajaid.

E-viktoriiniga alustas kokku 686 õpilast. Lõppvooru jõudis nendest 50 last ehk 25 võistkonda. Esindatud olid Aste põhikool, Saaremaa ühisgümnaasium, Tartu Raatuse kool, Kilingi-Nõmme gümnaasium, Hagudi põhikool, Pärnu Vanalinna põhikool, Laupa põhikool, Pärnu Rääma kool, Jakob Westholmi gümnaasium, Tartu Veeriku kool, Tartu Mart Reiniku kool, Tartu Tamme gümnaasium, Saku gümnaasium ja Türi põhikool.

E-viktoriin sai alguse 2000. aastate alguses, ent siis oli see veidi teistmoodi üles ehitatud kui praegu.


 

Tulemused

4. kl
I koht – Hanna Tali ja Eliise Mändmets (Kilingi-Nõmme gümnaasium, õp Terje Pahk)
II koht – Johanna Tammist ja Laura Simson (Kilingi-Nõmme gümnaasium, õp Terje Pahk)
III koht – Randar Rätsep, Kennert Rannama (Kilingi-Nõmme gümnaasium, õp Terje Pahk)

3. kl
I koht – Stella Laineste ja Alice Tacy Tahker (Pärnu Vanalinna põhikool, õp Tiiu Maide)
II koht – Liis Sulg ja Marii Merell Ross (Tartu Mart Reiniku kool, õp Merike Kärner)
III koht – Sanna Luisa Tõrv ja Karolin Surva (Türi põhikool, õp Kati Sagar)

2. kl
I koht – Heidi Krik ja Hanna Arulepp (Laupa põhikool, õp Pille Ellandi)
II koht – Joosep Truusalu ja Theodor Tiits (Jakob Westholmi gümnaasium, õp Kaia Rikson)
III koht – Anabel Lanna ja Emma Ling (Saaremaa ühisgümnaasium, õp Irena Sink)

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 100 korda, sh täna 1)