Saare maakonnas tulemas vähemalt 126 talgut (5)

Tänavuse “Teeme ära” kampaania raames oli Saare maakonnast eile pärastlõunaks registreeritud juba 128 talgukohta.

“Selline arv on ikka väga kõva sõna,” kinnitas “Teeme ära” Saaremaa koordinaator Reet Viira. “Harjumaad me küll lüüa ei suuda, aga ülejäänud maakondade seas oleme küll väga tublid – meil on ettevõtlikud inimesed, kes tegutsevad suure rõõmuga.”

Viira prognoosis, et tänavu korraldatakse rohkem talguid kui mullu. “Inimesed on aru saanud koostöötamise võlust – nad teavad, et ühisel jõul saab palju korda saata,” lausus ta.

Enamik talguid leiab aset 2. või 3. mail, ent on ka varasemaid ettevõtmisi, näiteks sel laupäeval toimuv Metsküla talgupäev ja Karja mõisapargi koristamine 25. aprillil.

Lisaks koristus- ja korrastustalgutele toimub üle maakonna mõndagi põnevat. Näiteks kannavad 30. aprillil Kuressaares peetavad talgud nime “Märka lille Kuressaares!”, mille käigus kaardistatakse vanade metsistunud aedade õieilu ja selgitatakse välja pärandtaimi Kuressaares.

Apslivälja talletalgutel Muhus Raugil 2. mail rajatakse muhu maatõugu talledele aga talleaed.

Ansekülas salvestatakse talgupäeval maailma esimene sõrvekeelne kuuldemäng “Ikke änam kut ühtid”, mille on otse elust kirja pannud Tammeougu Mari. Et luua võimalikult asjalik õppematerjal sõrve keele häälduse õppimiseks nii lastele kui ka suurematele huvilistele, oodatakse talgutele näitlejateks võimalikult mahlast sõrve keelt rääkida mõistvaid sõrulasi. Talgutööks on näitemängu teksti sisselugemine, taustahelide tegemine ja lisamine teksti kõrvale, kogu materjali salvestamine.

Reet Viira tõstis esile aktiivseid külakogukondi, näiteks Kõljalas ja Muhus. Samas on tema sõnul tänavu talgute vastu suurt huvi üles näidanud ka Kuressaare elanikud. “Üks linnakodanik nägi, et Säästumarketi juures vedeleb väga palju prügi, ta helistas mulle, võttis ka linnavalitsusega ühendust ja seal tulevadki talgud,” rääkis Viira. “Meie inimestel on oskus märgata, kus on midagi vaja teha, ja me teemegi ära!”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 821 korda, sh täna 1)