Õnnemängusait otsib saare murdes kõnelevat bingo-Pillet (1)

AS Spordiennustus otsib murdekeelekõnelejaid, et leida oma õnnemängu veebilehele Paf erinevates murretes bingonumbreid ette lugevat bingo-Pillet. Otsitakse ka saare keeles kõnelejat. Spordiennustuse juht Allar Levandi selgitas Saarte Häälele, et kuna eesti keel on rikas erinevate murrete poolest, siis tekkis neil idee pakkuda inimestele võimalust mängida bingot veidi teises “keeles”. Nõnda käivadki nüüd kandidaatide otsingud, kelle seast valitakse aprilli lõpus välja 4–5 parimat häält, neist üks saare murde kõneleja.

“Seejärel läheme võitjatega stuudiosse, kus nad loevad sisse meie bingomängu jaoks vajalikud tekstid ja loomulikult ka numbrid,” selgitas Levandi. Seega seisneb kogu töö tegelikult ühes stuudioskäigus. Hiljem saavad Pafi bingomängijad ise valida, millises keeles või murdes nad mängida soovivad. “Loodetavasti teeb see mängu veidi erilisemaks,” märkis Levandi.

Allar Levandi nentis, et mõned saare murde klipid on juba laekunud, kuid nad ootavad ikkagi lisa. Sool ei ole tähtsust, vanuselt peab bingohääl olema vähemalt 21 aastat vana. “Oluline on, et hääl kõlaks hästi ja murre oleks selgelt äratuntav,” tähendas ta.

“Kui parim hääl on leitud, siis sõlmime temaga lepingu ja käime ära stuudios, kus siis vajalik tekst sisse loetakse, seega kodus seda tööd päris teha ei saa,” ütles Allar Levandi.

Töö ja hääle kasutamise õiguse eest paf.com lehel makstakse 500 eurot puhtalt kätte. Lisaks kaetakse Eesti-sisesed transpordikulud stuudiosse sõitmiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 749 korda, sh täna 1)