Isa Roman avaldas juba teise raamatu

Kuressaare õigeusu preester Roland Tõnisson, kirikunimega isa Roman, andis välja raamatu “Tuuleväljad. Lihtsaid muinasjutte ja vesteid suurekskasvanuile”, mille kümme lühilugu viivad lugeja eri ajastutesse ja kohtadesse, erinevate inimeste ellu.

Esimese loo kirjutas Tõnisson oma sõnul juba jaanuaris 2004. Kirja pani ta selle, mis parasjagu hinge torkis. “Elu ise on üks suur materjal. Kui osa lugusid on puhas väljamõeldis, siis mõne taga on tõeline tõuge elust enesest.
Lugu “Pühapäev” on näiteks ajendatud meie piiskop Platoni mõrvast punaste poolt Krediidikassa keldris. See ei ole biograafiline, aga on sellest mõjutatud. Üks ühele kellegi elust ei ole ükski lugu,” rääkis autor. Saaremaa teemat lühijuttudest siiski ei leia.

Kolmesajase tiraažiga raamat on poodides läbi müüdud. Küll aga saavad kiiremad raamatu soetada otse autori käest.

Raamatusse jõudnud lühilood on Tõnissoni sõnul pigem kõrvalprodukt suuremast teosest, millest on siiski veel vara lähemalt rääkida. “Seitse aastat olen paralleelselt kirjutanud mahukamat teost, mis sai eelmisel sügisel valmis, aga sellest ma praegu veel täpsemalt ei räägi. Loodan, et raamat ilmub juba sel aastal. Seal on ka Saaremaa sees,” lubas ta.

Roland Tõnissoni esimene teos “Uus Ilm” ilmus aastal 2008.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 267 korda, sh täna 1)